Facebook Google+ Twitter

Powiat stargardzki: trudne warunki na drogach

Od godzin popołudniowych w sobotę, w powiecie stargardzkim panują bardzo trudne warunki pogodowe. Sypie obfity śnieg i wieje silny wiatr, co powoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

Przez pogodę dochodzi do kolizji. Pod Szczecinem ciężarówka uderzyła w samochód osobowy i wypadła z drogi. / Fot. Michał PadiasekPrzejazd lokalnymi drogami miejscami jest niemożliwy. / Fot. Michał PadiasekSzczególnie trudne warunki panują na podstargardzkich drogach. Śnieg i zawieje powodują powstawanie ogromnych zasp śnieżnych utrudniających lub wręcz uniemożliwiających przejazd lokalnymi drogami. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość, łopaty śnieżne i linki holownicze. Takiej sytuacji nie było tutaj od bardzo dawna.

Zaspy na lokalnych drogach są wysokie na ponad metr, a zwiewany z pól śnieg zasypuje całą jezdnię. Do akcji wkroczył ciężki sprzęt rolniczy lokalnej firmy, który pomaga wyciągać ugrząźnięte samochody. Ciągniki z pługami próbują odśnieżyć drogi i umożliwić przejazd, ale na razie ich praca nie daje rezultatów, gdyż śnieg nawiewany jest z powrotem.

Do wyciągania samochodów użyto ciężkiego sprzętu. / Fot. Michał PadiasekTylko w taki sposób dało się przedostać przez zasypany odcinek drogi. / Fot. Michał PadiasekOd ponad tygodnia mieszkańcy okolicznych miejscowości nie widzieli pługa śnieżnego. Starają się sobie nawzajem pomagać. Bez interwencji firmy rolnej oraz prywatnych osób posiadających ciężki sprzęt wsie były by odcięte od świata.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i rozwagę oraz stosować się do zasad kultury na drodze. Jest to bardzo ważne, gdyż w wielu miejscach przejazd możliwy jest jedynie jednym pasem ruchu, dlatego kierujący powinni sobie nawzajem ustępować. Inaczej utkną w zaspach i bez interwencji ciągnika się nie obędzie.

Dzisiejsza noc dla mieszkańców powiatu stargardzkiego zapowiada się niezwykle ciężko. Kto nie ma potrzeby niech nie wyjeżdża z domu, bo może spędzić wiele godzin w śniegu oczekując pomocy.

Pomoc ciągników rolniczych w niektórych sytuacjach jest niezastąpiona. / Fot. Michał PadiasekOdśnieżania lokalnej drogi. / Fot. Michał PadiasekW takim stanie jest większość dróg powiatu stargardzkiego. / Fot. Michał Padiasek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dokładnie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu nie chodzi może o zaskoczenie drogowców. Wszyscy jesteśmy troszkę zaskoczeni, że wraca to co normalne. Ostatnie lata pod względem pogody były ANORMALNE. Normalny rok, normalne pory roku, normalni ludzie, normalny porządek - oby jak najszybciej zapanowały! Być może jest to początek powrotu do normalności? Takie warunki powodują, że w ludziach budzą się naturalne, pozytywne odruchy. Więcej nawet, zaczynamy odczuwać wspólnotę dóbr i interesów oraz jedność w działaniach... :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znów zima zaskoczyła zadowolonych z siebie drogowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam taką samą pogodę w 1971 roku i mniej więcej w tym samym czasie. Dojechałem pociągiem do Stargardu. Zasypało wszystkie drogi. Ze Stargardu, przez Maszewo do Dębic (25 km) na pieszo 10 km i 15 km TIR-em dotarłem o godz 5;00 nad ranem.
Kilka razy musieliśmy odkopywać samochód aż wreszcie ugrzązł w zaspie na dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.