Facebook Google+ Twitter

Powiat tarnobrzeski: panika i chaos, woda się podnosi

Woda, zamiast opadać, podnosi się. W wielu miejscowościach w powiecie tarnobrzeskim trwa akcja ratunkowa.

Strażacy ewakuują mieszkańców zalanej przez wody Wisły dzielnicy Wielowieś w Tarnobrzegu, 19 maja. / Fot. PAP/Darek DelmanowiczTo co się dzieje w samym Tarnobrzegu ciężko jest opisać. Mieszkańcy wpadli w panikę po tym, jak w lokalnym radiu usłyszeli komunikat o zamknięciu wszystkich dróg dojazdowych do centrum miasta. Większość mieszkańców wracała do swoich domów i bloków. W mieście powstały olbrzymie korki. Ludzie nie wiedzieli co mieli robić, choć wody jeszcze nie było widać.

Jak się później okazało, informacje okazały się nieprawdą. Policja wyjaśniła mi, że lokalne radio wprowadziło ludzi w błąd. - O ewakuacji informują specjalne przygotowane jednostki ratownicze wydelegowane z sztabu kryzysowego - tłumaczył mi jeden z tutejszych policjantów. - Na osiedlach przez megafony podawana byłaby informacja o konieczności opuszczenia swoich domostw w wyznaczonym przez sztab kryzysowy czasie. Takiej informacji nie było jak na razie - dodał funkcjonariusz.

To jednak nie wszystko. W tym samym momencie w radio komendant KMP w Tarnobrzegu podał informację: cytuję za radiem: "Zamknięta jest ulica Warszawska od skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego" Niestety w Tarnobrzegu nie ma takiego skrzyżowania owszem jest ulica Warszawska ale krzyżuje się z ulicą Sikorskiego i jak się przekonałem na własne oczy, ten odcinek był przejezdny.

Na tarnobrzeskich ulicach wiele jest aut nauki jazdy. Korkują one miasto i przeszkadzają w ewakuacji i akcji ratunkowej prowadzonej przez służby mundurowe. Wielu mieszkańców nieoficjalnie mówiło, że na czas powodzi zarówno lekcje nauki jazdy jak i egzaminy powinny zostać zawieszone.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.