Facebook Google+ Twitter

Powiat tarnowski organizuje konferencję z okazji Dnia Osób Starszych

Powiat tarnowski organizuje 1 października br. I Powiatową Konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

 / Fot. HerbPowiat tarnowski organizuje 1 października br. I Powiatową Konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ul. Narutowicza 38. Uczestników konferencji przywita Maksymilian Kras, starosta tarnowski, po czym lek.med.Aleksander Burgielski, ordynator oddziału wewnętrznego NZOZ Centrum Zdrowia Tuchów będzie mówił o procesie starzenia się w aspekcie choroby i aktywności społecznej. Z kolei Krzysztof Sobczyk, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie przedstawi rządowy program na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2012 - 2013.

O formach edukacji realizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku powie Maria Kanior, prezes zarządu Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Natomiast Barbara Borowicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie podejmie problematykę aktywności zawodowej osób starszych. O pozyskiwaniu środków na rzecz organizacji społecznych będą mówić Marcin Lewandowski oraz Rafał Urbaś z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego. Po godz.12 odbędzie się prezentacja dobrych praktyk w zakresie aktywizacji społecznej osób starszych.

O tym, że wiek nie może być barierą do podjęcia aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia przekonywać będzie sportsmenka tarnowska Barbara Prymakowska. Z kolei działalność Klubu Seniora w Biskupicach Radłowskich przedstawi jego założycielka - Anna Błażej. O tarnowskim stowarzyszeniu "Senior na czasie" będzie mówić jego prezes - Jakub Słowik. Zakliczyński Klub Seniora zaprezentuje jego prezes Janina Bolechała. Działalność Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na rzecz osób starszych przedstawi Stefania Drąg, przewodnicząca tarnowskiego oddziału okręgowego tegoż związku. O świadczeniach zdrowotnych kierowanych do osób starszych będą mówić lek.med.Wojciech Praefort i Tomasz Olszówka, prezes zarządu NZOZ Centrum Zdrowia Tuchów. Prezentacja "dobrych praktyk" zakończy się omówieniem przez Beatę Liwowską-Świder, psycholog psychoterapeutę z NZOZ Centrum Zdrowia Tuchów terapii ludzi starszych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.