Facebook Google+ Twitter

"Powidoki" Andrzeja Wajdy będą walczyć o Oscara

Film "Powidoki" Andrzeja Wajdy będzie polskim kandydatem do Oscara zdecydowała komisja oscarowa.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTubeFilm "Powidoki" będzie polskim kandydatem do Oscara. Zdecydowała o tym komisja złożona z polskich filmowców. Zasiadają w niej: Sławomir Idziak, Agnieszka Holland, Anna Biedrzycka-Sheppard, Ola Maślik, Jacek Bromski, Jakub Duszyński, Paweł Mykietyn oraz Magdalena Sroka i Katarzyna Mazurkiewicz.

Dlaczego najnowszy film Andrzeja Wajdy będzie reprezentował nas w boju o najbardziej pożądaną statuetkę? Zdaniem komisji "Powidoki" mają szansę na zdobycie przychylności Akademii Filmowej. "Najnowszy film Andrzeja Wajdy jest przejmującą, uniwersalną historią niszczenia jednostki przez totalitaryzm. Reżyser przedstawił świat, w którym piękno, sztuka, niezależność twórcza są prześladowane" - czytamy w oświadczeniu.

Andrzej Wajda jest laureatem Oscara za całokształt. Był też czterokrotnie nominowany do nagrody w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Fakt docenienia przez Akademię ma również przemawiać za kandydaturą reżysera.

"Powidoki" to film poświęcony Władysławowi Strzemińskiemu, artyście, który tuż po wojnie nie poddał się naciskom władzy ludowej.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.