Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

65 miejsce

"Powiedz panno, gdzie ty śpisz" - mroczny thriller

"Powiedz panno, gdzie ty śpisz" M. J. Arlidge'a to druga część cyklu z inspektor Helen Grace. Ten mroczny thriller porusza problem prostytucji.

okładka / Fot. Czwarta StronaKontynuacje książek nie zawsze wypadają dobrze. Po entuzjastycznej pierwszej części spodziewamy się jeszcze większych fajerwerków. Jednak nie zawsze autorowi udaje się ta trudna sztuka, przez co czujemy zawód. Na szczęście w przypadku cyklu M. J Arlidge'a żadnego zawodu nie odczułam.

W dzielnicy czerwonych latarni zaczynają ginąć mężczyźni. Morderca jest bezlitosny. Okalecza ciała i pozbawia ich serca. Następnie wysyła je rodzinie kurierem. Helen Grace będzie musiała stawić czoło kolejnemu seryjnemu mordercy - "aniołowi z apetytem na krew". Choć sama nie otrząsnęła się jeszcze po traumie z ostatnich wydarzeń. Czy uda jej się schwytać sprawcę?

"Powiedz panno, gdzie ty śpisz" to mroczny thriller, który porusza problem prostytucji. Autor pokazał, jak traktowane są te upadłe kobiety oraz dlaczego trafiają na ulice. Czasami można przekroczyć granice człowieczeństwa. I niestety może to prowadzić do przykrych konsekwencji.

Dużym walorem tej powieści są doskonale nakreślone portrety psychologiczne bohaterów, szczególnie policjantów. Helen Grace jest ambitną inspektor policji, dla której praca jest całym światem. Bohaterka popełnia błędy, ale nie wstydzi się do nich przyznać. Niestety nie umie i nie lubi przepraszać, ale gdy zachodzi taka konieczność, robi to. Charlie Brooks to ambitna policjantka, która nie lubi okazywać słabości. Po stracie dziecka staje przed trudnym wyborem - praca albo rodzina. Tony Bridges jest dobrym policjantem, który niedawno awansował. Ma trudną sytuację rodzinną, poświęca się dla chorej żony.

W powieści nie brakuje niespodziewanych zwrotów akcji, które wywracają wszystko do góry nogami. M.J. Arlidge potrafi budować napięcie - poprzez mylenie tropów oraz dozowanie ważnych informacji. Narracja prowadzona jest w trzeciej osobie - z różnych perspektyw. Dzięki temu mamy ogląd całej sytuacji. Muszę przyznać, że trochę było mi żal mordercy, kiedy dowiedziałam się, co nim kierowało. Jak na dobry thriller przystało, zakończenie jest zaskakujące.

Warto wspomnieć, że "Powiedz panno, gdzie ty śpisz" to druga część wielotomowego cyklu z inspektor Helen Grace. Poprzednia to "Ene, due, śmierć". Chętnie zapoznałabym się z całym cyklem.

M. J. Arlidge jest angielskim pisarzem, specjalizującym się w thrillerach. Przez 15 lat pracował dla telewizji. Ostatnie 5 lat spędził przy produkcji kilku seriali kryminalnych. Zadebiutował powieścią "Ene, due, śmierć". Pisze także scenariusze do "Milczącego świadka".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Chętnie zapoznałabym się z całym cyklem." - ja też :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.