Facebook Google+ Twitter

Powiedz STOP cenzurze i ograniczaniu dostępu do internetu!

Dziś, około południa, Parlament Europejski ma głosować w sprawie pakietu telekomunikacyjnego, dopuszczającego cenzurowanie treści w internecie. Oto petycja przeciwko ograniczaniu dostępu do internetu w Unii Europejskiej.

www.stopcenzurze.wikidot.com / Fot. www.stopcenzurze.wikidot.com"Stop cenzurze!" - to tytuł międzynarodowej akcji przeciwko planom wprowadzenia tzw. Pakietu Telekomunikacyjnego, nad którym ma się odbyć głosowanie w Parlamencie Europejskim. Akcja polega na zbieraniu podpisów pod petycją, która przed głosowaniem zostanie rozesłana do europosłów.

Dokumentacja prac legislacyjnych nad Pakietem Telekomunikacyjnym

Autorem apelu przeciwko zmianom prawnym mającym ograniczyć dostęp do internetu w Unii Europejskiej jest Borys Musielak - polski informatyk mieszkający w Wielkiej Brytanii. Apel podpisały już tysiące internautów w Europie, w tym ponad 40 tys. Polaków.

Na stronie internetowej http://stopcenzurze.wikidot.com Borys Musielak pisze o Pakiecie Telekomunikacyjnym m.in.: "Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczenie użytkownikom (klientom) dostępu do zasobów światowej sieci. Przykładowo: w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do części witryn, a do innych już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu. Może się zdarzyć, że dostęp do niszowych, ale ważnych dla Ciebie stron internetowych zostanie zablokowany."

Jak pisze autor apelu: "Najgorsza jest niewiedza i na to liczą urzędnicy brukselscy. Bo czy wcześniej słyszeli Państwo o Pakiecie Telekomunikacyjnym, bądź prawie do odcinania użytkownikom internetu?"

Akcję można poprzeć na stronie: http://stopcenzurze.wikidot.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Warto przeczytać różne opinie z ostatnich dni, np. Anny Streżyńskiej. Wynika z tego, że protest doprowadził do tego, że będzie gorzej niż jest, a o żadnej cenzurze nie było mowy. "Lekkie" prawo międzynarodowe przepadło i teraz ostrzej weźmie się za nas każde państwo z osobna. Wielu usprawnień nie wprowadzimy, a odcinanie od internetu w innych krajach (w bardzo różnych przypadkach), jak było, tak i będzie. Pakiet nadawał internetowi rangę równą innym bardzo ważnym potrzebom każdego, co w rezultacie pozwoliłoby (np. w sytuacji Polski) dogonić Europę, jeśli chodzi o ogólny dostęp do niego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za sprostowanie, a czytelników informuję, że Pakiet Telekomunikacyjny został odrzucony podczas głosowania. Oznacza to, że niektóre z uzgodnionych poprawek nie przeszły w głosowaniu w europarlamencie i całość zostanie przełożona na posiedzenie we wrześniu, już w nowej kadencji.

Pod petycją do europosłów podpisało się ponad 67 tys. Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

chcieliście znowu związek radziecki tym razem w europejskim wydaniu to macie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę przekłamań jest w tekście. Apel napisał Wojciech Ryrych, ja tylko nieco go przeedytowałem. Akcja "Stop cenzurze" nie jest międzynarodowa tylko polska, stworzona całkowicie przez Grupę Jakilinux. Nie ma nic wspólnego z BlackOut Europe, o której zapewne myślałeś, oprócz tego, że dotyczy tego samego tematu. Oczywiście popieramy również tę akcję.

Więcej poczytać można w niusach:
- http://osnews.pl/stop-cenzurze-czyli-ogolnopolska-akcja-zbierania-podpisow/
- http://www.do.org.pl/akcja-stop-cenzurze-listy-do-europalmanentarzystow-wyslane-po-zebraniu-ponad-35-tysiecy-podpisow-internautow/
- http://osnews.pl/rms-wzywa-do-manifestacji-za-net-neutrality-w-warszawie/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.