Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22230 miejsce

Powiedzmy "stop" eutanazji!

Najważniejsze, a zarazem najcenniejsze ze wszystkich praw, które posiada człowiek, czyli prawo do życia, nie jest już gwarantowane na świecie.

Niemal każdego dnia w mediach pojawiają się informacje o dokonywaniu eutanazji, o jej legalizacji oraz o nadużyciach w zakresie pozbawiania życia drugiego człowieka. Społeczeństwu przedstawia się eutanazję jako dobro społeczne, które można bez większych trudności osiągnąć. Niestety często skutkuje to tym, iż ludzie są skłonni nie tylko tolerować eutanazję, ale również co gorsze popierać postawy całkowicie sprzeczne z godnością człowieka. Coś co kiedyś było całkowicie niedopuszczalne, dziś zyskuje społeczną aprobatę. Na szczęście w Polsce eutanazja nie została zalegalizowana.

1. Zabicie człowieka zawsze jest złem!

2. Jest to niezgodne z naszą religią - katechizmem Kościoła Katolickiego. Bóg dał nam życie i tylko Bóg może je odebrać. Mówi o tym V Przykazanie Boże: nie zabijaj!

3. Rozpoznania i diagnozy lekarskie, które bywają podstawą do podjęcia decyzji o eutanazji, często są nietrafne. Coraz częściej pojawiają się przypadki wyleczenia ludzi ze zdiagnozowaną, ciężką, nieuleczalną chorobą. Jak widać cuda się zdarzają...

4. Zgoda na eutanazję powoduje zmniejszenie, a w dalszej konsekwencji także brak szacunku dla ludzkiego życia. Wyrażając akceptację na eutanazję dobrowolną, z pewnością z czasem zaakceptujemy też niedobrowolną, a potem i inne formy pozbawiania życia.

5. Chęć i zainteresowanie śmiercią to objaw chorobowy, który należy leczyć.

6. Bardzo często do zgody na eutanazję przekonują chorego najbliżsi lub lekarze, aby "pozbyć się kłopotu". Zdarza się, że słyszy on z ust swoich najbliższych: "jesteś dla nas ogromnym ciężarem" lub "nie stać nas na twoje leczenie". W takim przypadku możemy mówić o wymuszonej zgodzie na eutanazję. Wykrycie tego typu zjawiska w praktyce jest raczej niemożliwe. Nie można być w stu procentach pewnym, że prośba chorego o pozbawienie go życia jest wynikiem jego wolnej oraz w pełni racjonalnej i świadomej decyzji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Eutanazja jest ok, ale tylko na własne życzenie. Każdy ma prawdo decydować o sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.