Facebook Google+ Twitter

Powiększa się kutnowski Łańcuch Krewniaków

Kutnowski Łańcuch Krewniaków powiększa się o kolejne ogniwa. Do kampanii społecznej przyłączył się MOSiR Kutno oraz Gimnazjum nr 3.

Sonda

Czy wyrażasz zgodę na pobranie po śmierci twoich narządów i tkanek?

MOSiR Kutno / Fot. Jacek Ziółkowski„Obdaruj sobą innych” - to hasło przewodnie najnowszej akcji Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, promującej transplantacje i honorowe krwiodawstwo. Głównym jej założeniem jest wykorzystanie powszechnej akceptacji dla honorowego krwiodawstwa dzięki osiągnięciom kampanii "Krewniacy". Obecnie pożądanym jest przełamanie niechęci w stosunku do dokonywania przeszczepów.

W potocznej świadomości funkcjonuje wiele mitów na temat pobierania narządów do transplantacji. Pamiętajmy możemy być dawcą, ale również możemy stanąć po drugiej stronie jako osoba oczekująca pomocy - biorca. Ta świadomość często przesądza przy podejmowaniu decyzji, które mogą ratować życie i zdrowie innych. Przeszczep pozwala na nowe życie, transplantacja to skuteczna metoda leczenia.

Dlatego zachęcam wszystkich do wypełniania Kart Oświadczenia Woli. Każda osoba dorosła
podpisująca kartę Oświadczenie Woli, wyraża zgodę na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia daje dowód świadomej chęci ratowania życia i przywracania zdrowia chorym ludziom.

Własnoręczne podpisanie karty Oświadczenie Woli ułatwia bliskim oraz lekarzom uszanowanie wyrażonej w ten sposób woli. Oświadczenie woli ma charakter jedynie informacyjny i nie trzeba go nigdzie zgłaszać ani rejestrować.

Zachęcam kolejne instytucje do udziału w kampanii. To dzieki nam Łańcuch Krewniaków może być coraz większy. W Kutnie jako pierwsza do tej kampanii przystąpiła firma BAMEX Poland eksponując banner kampanii na siedzibie firmy, który następnie przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.