Facebook Google+ Twitter

"Powieść antykaczyńska" wkrótce w sprzedaży

"Nazywam się Michał Zygmunt i zabiłem prezydenta Kaczyńskiego. Co prawda tylko na stronach mojej książki, ale to zawsze coś" – tymi słowami wita na swojej stronie autor książki "New Romantic", która wkrótce trafi na półki księgarni.

"Samochód gwałtownie przyspiesza. Na wizji pusta jezdnia i skandujący tłum. Tylko kilka osób zaczyna krzyczeć, reszta wciąż podskakuje i macha plakatami. Oni nie zauważyli. Oni jeszcze nie wiedzą".

Michał Zygmunt, autor „New Romantic” / Fot. Źródło własnePowieść reklamowana jest jako "zakazana literatura IV RP". Jej akcja toczy się w trakcie wyborów, w Polsce opanowanej przez rewolucyjne szajki robotniczo–gejowskie. Podczas ogłoszenia wyników telewizje informują o zamachach, w których giną wszyscy znaczący politycy, w tym jeden z bliźniaków – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński. Równocześnie jednak, z przedmowy do książki możemy dowiedzieć się, że jest to "powieść zdecydowanie polityczna, ale przy tym absolutnie niejednoznaczna światopoglądowo [...] oraz subtelny wyraz ogromnego projektu naprawy Rzeczypospolitej autorstwa Michała Zygmunta".

Informacje o książce Zygmunta zaczynają się pojawiać w mediach. O "New Romantic" informowały już "Życie Warszawy" i "Dziennik", zaś w październikowym numerze "Machiny" zamieszczony został wywiad z autorem i artykuł poświęcony jego książce. Michał Zygmunt był także gościem programu Homofonia wyemitowanego przez telewizję iTV w dniu 3 października 2007 r., a obszerny tekst o "New Romatic" opublikowany został na łamach portalu kulturalnego kulturaonline.pl. Książka trafi do sprzedaży w drugim tygodniu października i będzie dostępna w sieciach Empik i Matras oraz w księgarniach w całej Polsce w cenie 21 zł.

Michał Zygmunt, urodzony w 1977 r. publicysta kulturalny i debiutujący pisarz.
W przeszłości, w okresie poszukiwań własnej opcji politycznej, związany z Młodzieżą Wszechpolską i Zielonymi, należał kolejno do subkultur depeszowców, skinheadów i metalowców. Będąc jeszcze studentem prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, w 2002 r. założył komitet wyborczy "Gwiazdy we Włosach", z ramienia którego ubiegał się – w ramach happeningu – o wybór na urząd prezydenta Wrocławia. Obecnie mieszka w Warszawie. Publikuje m.in. w gejowskim piśmie "DikFagazine" i "Wprost". Towarzysko związany ze środowiskami lewicowej "Krytyki Politycznej" oraz wydawnictwa ha!art.

Michał Zygmunt o samym sobie: "jestem kompletnie nieprzystosowany do polskiej rzeczywistości. To rzeczywistość wymuszanej hipokryzji, kiwania głową przełożonym i absolutnej niechęci do wolnej myśli. Nie na darmo funkcjonuje w Polsce powiedzenie »równo uciąć wszystkie głowy wystające znad połowy«. Ja nie chcę takiej rzeczywistości. I w całej swej naiwności wierzę, że można ją zmienić słowem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Hmm Polacy nie lubią ludzi, którym się udaje, i gnoją tych, którzy dojdą do władzy - to zaczyna być Polską, Naszą tradycja. Wszystko jedno kto wygra w tych wyborach i tak media i cała społeczność go zgnoji. Pozdrawiam reżyserów filmu Statyści !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję te zdjęcie pokazywać w kinie po "Katyniu" z podpisem kto zacz i jakie dzieło spłodził.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.