Facebook Google+ Twitter

Powieść o współczesności. Valerio Varesi "Z pustymi rękami"

Wyjątkowo parne lato. Gorąco zdają się potęgować również liczne podpalenia, bójki czy kradzieże. Komisarz Soneri prowadzi śledztwo ws. zabójstwa sklepikarza. Wkrótce okazuje się, że wszystkie wydarzenia mogą mieć jeden wspólny mianownik...

Valerio Varesi - Z pustymi rękami / Fot. Dom Wydawniczy RebisZ pustymi rękami to kolejna po Pokojach do wynajęcia, dostępna na polskim rynku, powieść Valerio Varesi. Jedną z głównych postaci jest, mający już swoje lata, ale pełny doświadczenia i często potrzebnej intuicji, komisarz Soneri.

W Parmie jest wyjątkowo upalnie. Wszyscy marzą o choć chwili wytchnienia od gorąca. Niestety, również noc nie przynosi ochłody. Jakby tego było mało, w mieście niemal co wieczór wybucha prawdziwy ogień. Coraz częściej zdarzają się również bójki czy kradzieże. Komisarz Soneri ma za zadanie wyjaśnić sprawę zabójstwa sklepikarza. Wkrótce okazuje się, że wszystkie wydarzenia są ze sobą powiązane, a rozwiązanie tej zagadki będzie wymagało wiele wysiłku, również ze względu na upał. Soneri czuje się zobowiązany znieść ten ciężar. Czy jednak tylko od niego wszystko zależy?

Powiedzmy sobie szczerze - to nie jest pozycja dla tych, którzy liczą na pędzącą jak błyskawica i mrożącą krew w żyłach akcję. Tempo przyspiesza w niektórych momentach, ale raczej na krótszy niż dłuższy czas. Czy to jednak źle? Varesi zdaje się opisywać Parmę taką jaką zna, z jej blaskami i cieniami. Niestety te drugie przeważają. A może to tylko złudzenie?

Tak naprawdę ta książka pokazuje, jak bardzo zmienia się współczesne społeczeństwo. Ludzie są coraz bardziej zajęci własnym życiem, stają się obojętni na niemal wszystko, co ich otacza. Nie lubią też podejmować decyzji. Wybierają najprostszą, najwygodniejszą dla siebie drogę, często dyktowaną przez kogoś innego. Ideały nie są już ważne - liczy się tylko to, co teraz. Niemal na nikim nie robi już wrażenia śmierć człowieka, a także miejscowe protesty.

Czytaj dalej ---->


Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.