Facebook Google+ Twitter

Powieść "Okno na Paryż"

"Okno na Paryż" - powieść osadzona we współczesnym Paryżu, przeplatana opowieściami z Pacyfiku.

 / Fot. Karolina GrzywaczPowieść Okno na Paryż to historia miłosna, rozgrywająca się w świecie paryskiej sztuki. Choć książka osadzona jest we współczesnym Paryżu, przez całą powieść przenikają się różne światy: przeszłość i teraźniejszość , świat europejskich metropolii i dalekiej Oceanii, świat prawdziwy i wyimaginowany.

Historia miłosna przeplatana jest opowieściami z odległej wyspy na Pacyfiku. Opowieści z Pacyfiku sięgają od współczesności, przez czasy II wojny światowej, aż po czasy kolonialne.

Okno na Paryż to, w głównej mierze, historia miłosna. Choć w obliczu rodzinnych dramatów, zagrożeń płynących ze świata, miłosne historie i miłosne zawody czasem mogą jawić się niczym „ skomlenie” („… I tak się właśnie kończy świat
Nie hukiem, ale skomleniem”.T.S. Eliot, „Wydrążeni Ludzie”, przekład: Czesław Miłosz), to jednak to ten miłosny" skowyt" jest naszą siłą i słabością , motorem zdarzeń, metamorfoz, decydując o początku i końcu. Być może czasem stajemy się w życiu, całkiem niepostrzeżenie, „ofiarami losu” i okoliczności, to jednak przede wszystkim i niezmiennie jesteśmy ofiarami własnych uczuć – twórczych i destrukcyjnych. Uczuć, pozwalających nam stworzyć nową rzeczywistość i uczuć, które któregoś dnia mogą zaprowadzić nas do owego tytułowego „ otwartego okna”. Bo jak powiedziałby Charles Bukowski: „Miłość to piekielny pies”.
Okno na Paryż, autor: Karolina M.G.Chevalier, 2015

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.