Facebook Google+ Twitter

Powieść zespołowa. Pionierski pomysł literacki

Współautorzy: Barbara Podgórska

Na Facebooku powstaje pierwsza w historii polska książka pisana przez wielu autorów jednocześnie. Na dodatek książka bez kartek, czyli e-book. Będzie sprzedawana za symboliczną kwotę, a pieniądze pójdą na cel charytatywny.

Na nowatorski pomysł, podczas obchodzonego niedawno Tygodnia Książki wpadła Katarzyna Cymbalista-Hajib, współpracująca z wydawnictwem Bezkartek. - Od dłuższego czasu zachęcaliśmy na Facebooku do grupowego pisania książki i ostatecznie zebrała się ekipa, która podjęła wyzwanie. Akcja właściwie już trwa, ale jeszcze nie jest za późno, żeby się przyłączyć. Proponujemy udział w projekcie, każdemu, kto czuje się na silach, szczególnie młodym, początkującym pisarzom. Aktualnie dobiega kresu wytyczanie konstrukcji i fabuły powieści. Lada moment rozpocznie się tworzenie właściwego tekstu. Każdy autor trzyma w rękach los wykreowanej przez siebie postaci. Jest to, co prawda, bardzo emocjonująca współpraca, jednakże twórcza i interesująca.

Roli moderatora podjęła się Nina Nowak, porównująca ten model pisania do formuły gier RPG, bowiem i tu i tam autorzy wcielają się w fikcyjne postacie, decydując o ich losie i perypetiach na tle ustalonej fabuły.

Pisanie e-booka potrwa około trzech tygodni. Po skończeniu, publikacja zostanie wydana przez Bezkartek i udostępniona na witrynie internetowej wydawnictwa. Edytor zapowiada, że jeśli projekt spodoba się pisarzom - organizowane będą kolejne edycje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mateo
  • Mateo
  • 14.04.2011 12:50

Zajefajny pomysł Kasia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.