Facebook Google+ Twitter

Powieści, które zmieniły moje życie

"Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie" – zauważył Voltaire. Trudno nie zgodzić się ze słowami znakomitego francuskiego pisarza doby oświecenia.

okładka / Fot. RebisPierwszą książką, która zmieniła moje życie, jest "Wstrząs" Robina Cooka. Wpadła mi w ręce całkiem przypadkiem podczas wakacji, gdy miałam naście lat. To właśnie od niej rozpoczęła się moja przygoda z mistrzem thrillera medycznego, która trwa do dziś. Za jej sprawą przeżyłam prawdziwy wstrząs i postanowiłam poznać inne książki tego amerykańskiego pisarza. Odkryłam, że niestraszne mi są opisy operacji czy zabiegów. A najbardziej lubię serię o parze patomorfologów Jacku Stapletonie i Laurie Montgomery. Opisywane są w niej autopsje, z których można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy.

Cook odsłania w tej książce mechanizmy rządzące światem medycznym. Światem, w który liczy się zysk czy przyszłość nauki, a nie dobro pacjenta. Porusza kwestie etyki lekarskiej oraz zagrożeń wynikający z posługiwania się zdobyczami medycyny w złych celach.

Pokazuje w niej przerażającą wizję wykorzystywania komórek jajowych. Dwie doktorantki na Uniwersytecie Harvarda, Joanna Meissner i Deborah Cochrane, znajdują w gazecie interesujące ogłoszenie. Klinika Niepłodności Wingate’a proponuje spore pieniądze za oddanie komórek jajowych. Dziewczyny postanawiają poddać się zabiegowi. Po jego wykonaniu, szybko opuszczają teren kliniki i starają się zapomnieć o tym niemiłym miejscu, przypominającym mroczne zamczysko.

Półtora roku później nie daje im spokoju myśl, co stało się z ich komórkami. Niestety, nie mogą się niczego dowiedzieć drogą oficjalną. Zaczyna je to coraz bardziej niepokoić. Są tak zdeterminowane, by poznać prawdę, że nie cofną się przed niczym. Jednak to, co odkryją, okaże się zbyt przerażające i nieprawdopodobne - czeka je duży wstrząs...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@ Daria - koniecznie nadrób zaległości, bo warto :)

@ Beata - tak, dobrze kojarzysz. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze kojarzę, że to dzięki Tobie poznałam Cooka? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

2:1 dla Cooka - nie znam, chętnie poznam :) plus+uję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.