Facebook Google+ Twitter

Powiew Ameryki Południowej, czyli "Ananas bananas"

Jak jest w Ameryce Południowej? Nie wiem, nigdy tam nie byłam. Nie martwię się tym jednak zbytnio. Od niedawna, dzięki płycie Wojciecha Cejrowskiego "Ananas Bananas", mogę się tam przenieść niemal natychmiast.

Okładka "Ananas Bananas" / Fot. EMI Music PolandO tym, że Wojciech Cejrowski zamierza stworzyć kompilację z ulubionymi utworami muzycznymi dowiedziałam się z audycji emitowanej w Trójce. Ucieszyłam się. W końcu inna muzyka niż ta, którą znam. Dająca szansę nie tylko na posłuchanie, ale i autentyczny odpoczynek i refleksję. Dlatego też stwierdziłam, że ta płyta musi trafić do mojej kolekcji płyt. Premiera krążka miała miejsce w czerwcu. Kupiłam więc całkiem niedawno "Ananas bananas" i absolutnie się w niej zakochałam i zasłuchałam.

Krążek jest bardzo żywiołowy i radosny. Muzyka na nim zawarta świetnie nadaje się do tańca. Niemniej słuchając tej płyty można także odpocząć, zapomnieć o smutku czy depresji. Wiem co piszę, sprawdziłam na sobie! Jest ona wystarczająco dobra do tego, aby spędzić przy niej cały dzień. Nie potrzeba nawet włączać radia. Stanowi odskocznię od komercji.

Niewątpliwym atutem "Ananas bananas" jest to, że dzięki niemu odbywamy podróż po kontynencie południowoamerykańskim. Dzięki muzyce możemy poznać osobowość ludzi, którzy tam mieszkają (żywiołowi, towarzyscy, otwarci, na ich twarzach gości uśmiech "od ucha do ucha"), ich tryb życia (dużo wolniejszy niż na innych kontynentach, nie trzeba się nigdzie spieszyć, dzięki temu mamy wrażenie dłuższego dnia i więcej możliwości na zabawę).

Płyta "Ananas bananas" to pierwsza z serii autorskich pocztówek dźwiękowych pocztówek Wojciecha Cejrowskiego. Poświęcona jest muzyce latino. Na krążku znajduje się dziesięć utworów.

Są to:
1. Salsa Celtica - El Sol De La Noche
2. Arturo Sandoval & The Latin Train - La Guarapachanga
3. Joe Arroyo - Yamulemau
4. Richardo Lemvo & Makina Loca - Mambo Yo Yo
5. Mono Blanco y Stone Lips - El Chuchumbe
6. Mana - Mariposa Traicionera
7. Gloria Estefan - Si Senior!
8. Gloria Estefan - No Me Dejas De Querer
9. Ricardo Lemvo - La Milonga De Ricardo En Cha-Cha-Cha
10. Teure Kunda - Rapada

Integralną częścią "Ananas bananas" jest... niespodzianka. Cena płyty - około 41 złotych. Jest ona też do dostania za pośrednictwem sklepów internetowych (np. Merlin.pl, Empik.com czy amazonka.pl), gdzie jej cena jest niższa.

Szczerze polecam "Ananas bananas" wszystkim. Szczególnie zaś tym, którzy lubią dalekie podróże! Tylko uwaga: ta płyta uzależnia!

Wojciech Cejrowski - podróżnik, badacz zaginionych plemion Amazonii. Dziennikarz radiowy, w Programie 3 Polskiego Radia prowadzi w sobotnie poranki swój program "Audycja Podzwrotnikowa". Osobowość telewizyjna - w Telewizji publicznej ma program podróżniczy "Boso przez świat", a w jednej z telewizji prywatnych "Po mojemu". Pisarz i publicysta, krytyk muzyczny, satyryk. Fotografik.Okładka "Ananas Bananas" / Fot. EMI Music Poland

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo zachęcająca recenzja. Spróbuję, gdy tylko znajdzie się w pobliżu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.