Facebook Google+ Twitter

Powiew młodego aktorstwa w Łodzi

Cztery polskie szkoły aktorskie, ponad 80 aktorów, 20 spektakli. W dniach 13-17 kwietnia odbędzie się w Łodzi Festiwal Szkół Teatralnych.

Festiwal jest prezentacją przedstawień dyplomowych, przygotowanych przez studentów wydziałów aktorskich uczelni teatralnych. Głównymi założeniami imprezy są: prezentacja spektakli, promocja studentów wydziałów aktorskich, porównanie osiągnięć dydaktycznych uczelni, a także szerzenie edukacji teatralnej wśród widzów.

Sceny łódzkich teatrów oddane zostaną tym, którzy lada moment będą absolwentami Wydziału Aktorskiego i staną na profesjonalnych deskach teatralnych. Festiwal daje szansę na zobaczenie kilkudziesięciu dyplomów aktorskich w jednym miejscu. Czym zaskoczą publiczność i jury? Kto okaże się największą młodą perłą aktorską? Kto sięgnie po tytuł najbardziej elektryzującego aktora, aktorki? A kto przemknie niezauważony i zasłonięty przez lepsze role kolegów? Werdykt jury poznamy w ostatnim dniu festiwalu.

W tegorocznej edycji oprócz studentów z Krakowa, Łodzi, Warszawy i Wrocławia udział wezmą także studenci moskiewskiej All-Russian State University of Cinematography (VGiK) oraz wykładowcy z tych uczelni i wybranych uczelni teatralnych na świecie – węgierskiego University Cluj-Napoca, Janackovej Akademii Muzickych Umieni w Branie i Uniwersytetu w Tel-Awiwie.

Jurorami XXVIII edycji Festiwalu będą Izabella Cywińska, Adam Orzechowski, Paweł Szkotak i Violetta Laszczka.

Spektakle będą się odbywać na scenach łódzkich teatrów: Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Teatru Jaracza, Teatru Studyjnego, Teatru 77 oraz w Studiu Filmowym PWSFTviT. Bilety na przedstawienia dostępne są w kasach teatrów, istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej.

Program Festiwalu Szkół Teatralnych:
filmschool.lodz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.