Facebook Google+ Twitter

Powiew optymizmu w Warszawie - wernisaż Michała Ogińskiego

Prace artysty z Radzionkowa - Michała Ogińskiego - na ścianach warszawskiego Teatru Ochota.

Prace Michała Ogińskiego, przedstawione na wernisażu. / Fot. Damian GóraDnia 27 marca 2009 r. w ramach Sceny Debiutu, na deskach warszawskiego teatru Ochota, wystąpiła Kompania Teatralna Mamro, prezentująca spektakl pt. "Epopeja" w reżyserii Grzegorza Reszki. Spektakl ten został poprzedzony wernisażem prac górnośląskiego artysty Michała Ogińskiego.

Michał Ogiński to 25-letni, malarz, współzałożyciel nowego, niezwykle pasjonującego kierunku w malarstwie - sybillianizmu. Jak wskazuje idea sybillianizmu, kierunek ten "nie toleruje ludzi toksycznych oraz ględzących bez sensu, a szanuje ludzi mających własne, twórcze zdanie". Prace artysty idealnie wpisuje się w tę konwencję. Charakteryzuje je głównie humorystyczne spojrzenie na rzeczywistość, będące idealnym odzwierciedleniem charakteru autora.

Artysta (drugi od lewej) wraz z gośćmi, oraz współzałożycielką - "matką" sybillianizmu Sybillą Golec (druga od prawej). / Fot. Damian GóraArtysta dotyka najbliższej mu rzeczywistości. Skupia się głównie na przedstawieniu postaci spotykanych na co dzień, malując rodzinę, znajomych, jak również zwykle obiekty z otoczenia - autobusy, tramwaje czy supermarkety.

Uroczy zakątek z obrazami artysty. / Fot. Damian GóraDzięki żywej, ekspresyjnej kolorystyce, przywodzącej na myśl Matisse'sa lub Gaugma, modele Ogińskiego stają się ciepłe i pełne życia. Przytłoczeni szarą codziennością, z łatwością poddajemy się czarowi prac artysty, dzięki którym każdy odbiorca zyskuje zastrzyk optymizmu.

Nic więc dziwnego, że sobotni wernisaż prac Michała Ogińskiego, spotkał z tak dużym uznaniem i zainteresowaniem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wszystkim zainteresowanych twórczością Michała Ogińskiego oraz innych sybillianistów,
zapraszamy na stronę: sybillianizm.republika.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.