Facebook Google+ Twitter

Powiew wiślackiej historii…

W poniedziałek na terenie stadionu Wisły Kraków, a dokładniej w pawilonie multimedialnym odbyło się wyjątkowe spotkanie ludzi związanych z krakowskim klubem.

Discovery Historia już dziś o godzinie 22:50 wyemituje odcinek poświęcony Wiśle Kraków / Fot. Fot: Archiwum własneW jego trakcie wyświetlono film dokumentalny pt. „Historia polskiej piłki nożnej: Wisła Kraków”.

Realizacją zajęła się stacja Discovery, a na jednym z jej kanałów, czyli Discovery Historia, zostanie dzisiaj wyemitowany odcinek poświęcony właśnie Białej Gwieździe (godzina 22:50). Wśród zgromadzonych nie zabrakło siostrzeńca legendy Białej Gwiazdy Henryka Reymana - Janusza Tomaszewskiego, Ludwika Miętty-Mikołajewicza - prezesa TS Wisła, rysownika - Andrzeja Mleczki, który ma swoją galerię rysunków w Krakowie oraz wielu obecnych i byłych zawodników krakowskiego klubu.

Prezes Wisły Bogdan Basałaj zdradził, że klub w ramach polityki historycznej będzie kontynuował projekt pt. „Powrót legend Wisły Kraków”. Do 15 grudnia br. ma zostać powołana kapituła, która będzie czuwać właśnie nad wyborem legend klubowych. Oprócz obrazu stacji Discovery, wyświetlono także film Piotra Rapciaka o Wiśle. Były to wspomnienia starszych zawodników klubu z Reymonta 22, czyli m.in. Andrzeja Iwana, Kazimierza Moskala, czy niedawnego piłkarza Wisły - Marcina Baszczyńskiego.

Głos zabrali wyśmienici goście, jak np. satyryk i kibic Wisły - Marcin Daniec: - Nie ukrywam, że mam mały żal, ponieważ dowiedziałem się, że było to nagrywane 3,5 roku temu i nie wziąłem w tym udziału, ale może to i lepiej, że się nie wypowiadałem, bo Iwan był w takim gazie, że nic tu po mnie - stwierdził ze śmiechem, po czym pół żartem, pół serio, zwrócił się do jednego z piłkarzy Wisły: - Patrykowi Małeckiemu życzę, żeby wiedział, że mały kranik z wodą sodową można odkręcić wtedy, kiedy będzie się grało jak Boniek, Deyna, Musiał - dodał.

Asystent trenera Maaskanta, Kazimierz Moskal zdradził, ze jest dumny, iż przynależy do tak wielkiego klubu jak Wisła Kraków. Marzył, aby tu grać, ale nie wiedział skąd się ta potrzeba u niego wzięła. Przyznał, że nie przypomina sobie, aby jego tato, lub rodzeństwo jeździli na mecze. Film bardzo się byłemu piłkarzowi spodobał i przyznał, że dzięki temu zrozumiał, dlaczego jego idolem jest i będzie - Andrzej Iwan.

Pokaz duże wrażenie zrobił także na Macieju Żurawskim. Popularny „Żuraw” stwierdził, że dowiedział się o swoim klubie wielu różnych rzeczy, aż do momentu, kiedy osobiście w nim występował, czyli do sukcesów w Europie. Żurawski to jeden z piłkarzy, którego bez dwóch zdań można określić jako legendę Wisły.

Nie tylko film mógł się jednak podobać. Poniedziałkowe spotkanie zorganizowano bowiem profesjonalnie i z rozmachem i choć osobiście w nim nie uczestniczyłem to wiem to z dobrze poinformowanych źródeł. Dopilnowano nawet takich szczegółów jak podświetlenie trybuny z napisem: „Wisła”, które w sam raz komponowało się z tym wydarzeniem. Czy obecni piłkarze klubu z grodu Kraka zapiszą kolejną piękną kartę w dziejach klubu? Czas pokaże…

Źródło: wisla.krakow.pl, własne

Materiał również na : ekstraklasa.net

Remigiusz Szurek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mnich1
  • mnich1
  • 25.11.2010 10:31

Typy na wszystkie Ligi http://www.typ-dnia.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.