Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17268 miejsce

Powinniście pojednać się z Rosją - Henry Kissinger w Warszawie

"Patentowany cudotwórca" (jak go określała prasa w czasie, gdy jako szef amerykańskiej polityki zagranicznej m. in. uratował świat przed dogrywką Wojny Sądnego Dnia), obecnie nestor dyplomacji, nie szczędził też słów krytyki przywódcom UE

Były sekretarz stanu Kissinger i prezydent Komorowski. / Fot. Piotr Mołecki/Kancelaria Prezydenta RPKiedy Kissinger coś mówi to nie po to, aby mówić. Jeśli tylko jest rzeczą zasadną, aby przypisywać rozstrzygającą rolę historyczną jednostkom, to można nań śmiało wskazać jako na tego, który przygotował warunki do zwycięstwa strony zachodniej w warunkach równowagi strachu USA i ZSRR. Genialny gracz na światowej szachownicy, potrafił również być człowiekiem zdumiewająco szczerym i prostolinijnym. Nie kłamał (co najwyżej odmawiał podania szczegółów, gdy wymagało tego dobro rokowań), nie kręcił, nie postępował wbrew sobie i wbrew przyzwoitości.

Kiedy wymagała tego ta ostatnia, bronił do upadłego przegranej sprawy, gubiąc swoją dalszą karierę. Do końca nawoływał do udzielenia odpowiedniej pomocy wojskowej Kambodży i Republice Wietnamu. Demaskował akty komunistycznego ludobójstwa w Indochinach po upadku Phnom Penh i Sajgonu.

Doskonale wiedząc, że wskutek ówczesnej przewagi światowej lewicy oraz nastrojów pacyfistycznych w USA jako polityk będzie przez to skończony. Nieprzypadkowo określano go również jako "człowieka honoru i jedynego Żyda, któremu mogą zaufać Arabowie”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

Hurraoptymistyczne twierdzenie, że Europa jest zwyrodniała, za to my jesteśmy narodem niemal samych świętych, który ominęło zwyrodnialstwo, jest równie dalekie od prawdy jak hurrapatrotyzm od skutecznej polityki. Samooszukiwanie się przy pomocy pobożnych życzeń, wyobrażanie sobie, że ludzie wykonujący podrzędne prace w kilku krajach zachodnioeuropejskich, nawrócą je na katolicyzm oparty na świętych obrazach i kulturze odpustowej oraz nadużyciach kasty kapłańskiej, zamiast (jak to było jeszcze za czasów prymasa Wyszyńskiego) o kult trzeźwości i wspólne zabieganie o cele osiągalne i konkretne...

Doprawdy brak mi słów, aby odpowiadać na podobne twierdzenia. Ograniczę się do jednego i mam nadzieję, że zostanie to właściwie zrozumiane. Walenie głową w mur, odrzucanie zdrowego rozsądku i rad najwybitniejszych umysłów w skali światowej wypada w miarę możności ograniczyć do siebie. Na tym czuję się w obowiązku ze swej strony zakończyć tę dyskusję, aby uniknąć inflacji słów, poglądów i jeszcze paru innych rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
razSierpem razMłotem
 • razSierpem razMłotem
 • 30.06.2012 20:32

Chcą nas zbolszewizować. Co robić? Walczyć! KUPUJMY regularnie WSZYSTKIE DOSTĘPNE "NASZE DZIENNIKI" i pozostałą prasę prawicową ("Gazeta Polska", "GP Codzienna", "Uważam Rze", "Nasza Polska", "Gazeta Warszawska, "Arcany", "Glaukopis", itp.) -- PO KILKA EGZEMPLARZY i rozdajmy to ludziom. W CIĄGU KILKU MIESIĘCY, w ciągu kilku miesięcy -- ZOBACZYCIE -- doprowadzimy do pożądanych zmian w Polsce!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 30.06.2012 17:18

o ile wyczuwam to narodem nowej ewangelizacji w europie [czy też nazwać to INKWIZYCJI}ma być polska{ to przewodnia idea jdnej z głównych partii u nas}bo europa sie zdegenerowała...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 30.06.2012 15:49

Każdy kraj robi dobre interesy z Rosją dopóki z nią nie graniczy.Przykład-Niemcy, Austria czy Francja Napoleona która graniczyła z Rosją poprzez swój bufor czyli Księstwo Warszawskie.Dlatego nasza polityka względem Rosji nigdy nie może być wzorowana na polityce "zachodu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważali się przeto za powierników cywiliizacji zachodniej, dziedziców Oświecenia oraz najważniejszej ze wszystkich rewolucji, idealnych kolonizatorów... Dawno im to wszystko wywietrzało z głowy i robią interesy z Putinem tak samo jak Niemcy i Włosi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 30.06.2012 14:57

@G.Wasiluk.Francuzi jak najbardziej uważają się za twórców kultury europejskiej.Są zresztą krajem o bodaj najdłuższej ciągłości państwowej w Europie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, ani Francuzi ani Czesi ani tym bardziej Turcy nie wymyślii sobie, że są Chrystusem narodów, siłą przewodnią nowej ewangelizacji itd. itp. Coś podobnego (wspominam gwoli sprawiedliwości) mają tyko Rosjanie ("naród nosiciel Boga", trzeci Rzym) no i oczywiście naród wybrany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 30.06.2012 13:33

o jakim tu mowić pojednaniu przecież nikt nie ma do nikogo urazy/!!ile narodow sie wyrzynało i co ? ma ktoś pretensje? czy czesi mają uraze do austrii czy rosji ,bułgarzy do turcji czy francuzi do niemców?? u nas tylko takie płaczliwe rzempolenie...o dalekiej przeszłosci..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z Rosjanami tak, ale z Federacją Rosyjską nigdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oskar
 • Oskar
 • 30.06.2012 11:00

Znowu o tym pojednaniu.Ostatnio dużo się o tym mówiło przy sprowadzaniu trumien se Smoleńska.Czyżby znowu Putin jakąś tragedię szykował?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.