Facebook Google+ Twitter

Powitaj Słońce w parku Skaryszewskim z grupą Totutotam

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-27 16:27

Są młodzi, pełni twórczych planów i śmiałych pomysłów na ożywienie przestrzeni stolicy. Imponują otwartością na różnorodność aktywności kulturowej, jaką chcą ujawniać i nagłaśniać. W czerwcu grupa Totutotam zaprasza do parku Skaryszewskiego na Powitanie Słońca.

5 czerwca w parku Skaryszewskim organizują imprezę Powitanie Słońca.

Początek o godzinie 11 w parku Skaryszewskim na polance przy pomniku żołnierzy radzieckich. Koniec o godzinie 16.

W planach: zajęcia ruchowe (joga, krykiet (wersja uliczna), taniec bollywoodzki i dabkah (arabski); zajęcia plastyczne (nauka zapisywania imion pismem dewanagari i po arabsku tworzenie mandali, puszczanie latawców, tworzenie origami (m.in. na kilkumetrowym papierze), a także opowiadanie bajek.

Natomiast 4 czerwca, w sobotę odbędzie się Street Culture Projekt Azja w klubie "Zwiąż mnie" przy ulicy 11 listopada na warszawskiej Pradze.

Grupa Totutotam powstała w 2009 roku i od tamtej pory organizuje slajdowiska podróżnicze oraz imprezy kulturoznawcze w Warszawie. Co tydzień proponują jeden temat do dyskusji (np. dotyczący regionu lub sposobu podróżowania). Każdy może przyjść na takie spotkanie, każdy może opowiedzieć i zaprezentować np. swoje zdjęcia.

Obcokrajowcy mieszkający w Warszawie, mają okazję opowiedzieć tam o swoich wojażach i przybliżyć nam swoją kulturę.

Totutotam uczestniczy w rozmaitych festiwalach, np. Przygody Mandragon: Azja i Oceania, Festiwalu Kultury Rumuńskiej czy Festiwalu Rewolucje Kobiet.

Z okazji Urodzin Pragi zorganizowali happening, pracowali też przy Antymaratonie Warszawskim. Konkursy fotograficzne oraz imprezy plenerowe na Polu Mokotowskim (Powitanie Słońca) czy gry miejskie (W kole Samsary) to także ich krąg działań.
Ja sami o sobie piszą: "Chcemy, aby nasze imprezy integrowały ludzi ze wszystkich stron świata, poszerzały horyzonty oraz inspirowały do podróży w nieznane.[...]Zaglądamy do wielkich tłocznych miast i szukamy ciekawych miejsc, inicjatyw i ludzi. Naszym celem jest zaprezentowanie azjatyckiej sztuki ulicznej, oraz wydarzeń, które wpłynęły, choć na chwilę, na rytm miasta."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.05.2011 09:40

Drobna korekta w informacji o terminach - POWITANIE SŁOŃCA tylko w niedzielę 5 czerwca w Parku Skaryszewskim. Natomiast 4 czerwca, w sobotę odbywa się STREET CULTURE PROJECT AZJA w klubie "Zwiąż mnie" przy ulicy 11 listopada na warszawskiej Pradze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.