Facebook Google+ Twitter

Powitanie wiosny w Czechach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-03-06 14:31

Nie masz jeszcze planów na wiosenny wypoczynek? Przyjedź do Czech na Wielkanoc! Na targach świątecznych kupisz piękne dekoracje i spróbujesz przysmaków regionalnych.

 / Fot. http://www.itrebon.cz/index.php?l=cz&p=92&r=0Barwny program dla dzieci przygotowały skanseny: malowanie pisanek, prezentowanie tradycji wielkanocnych, zdobienie pierniczków. Zapraszamy do czeskich zamków i pałaców na otwarcie sezonu wiosennego, na wycieczkę na łono przyrody lub do słynnych uzdrowisk.

Świątecznie udekorowana Praga zaprasza na targi wielkanocne, które tradycyjnie odbędą się na Rynku Starego Miasta i Placu Wacława od 8 do 30 marca. Targom towarzyszą imprezy kulturalne, w czasie których można będzie zapoznać się z tradycjami świątecznymi, zakupić dekoracje świąteczne, przyjrzeć się ozdabianiu pisanek.
Nadejście wiosny świętują także inne miasta czeskie: Opava od 10 do 22 marca, Kroměříž - 14 marca, Uherské Hradiště - 22 marca i Třeboň - 22 marca.

Wiosna na zamkach i w pałacach

Podróżując po Czechach napotkamy wiele bajkowych zamków i pałaców. W sezonie wiosenno-letnim, który rozpoczyna się zwykle w marcu lub w kwietniu, na zamkach i w pałacach odbywają się koncerty muzyki dawnej, przedstawienia teatralne, turnieje rycerskie, czy nawet rekonstrukcje bitew. Organizowane są też
targi rzemiosł artystycznych.

Zamek Křivoklát zaprasza od 22 do 24 marca na jarmark wielkanocny, podczas którego nie zabraknie koncertów i przedstawień teatralnych. Wystawę pisanek możemy podziwiać na zamku Helfštýn, od 22 marca do 20kwietnia. Jarmark wielkanocny z pokazami rzemiosł przygotowuje też zamek w Ostrawie 15 i 16.marca. Tradycyjne targi wielkanocne odbędą się w nowogotyckim zamku Sychrov 15 i 16 marca 2008 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się sporo tekstów o innych krajach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

na Wielkanoc nie przyjadę, ale Czechy to fajny, byłem kilka razy i jeszcze pojadę ;)

Swoją drogą, sporo tekstów o Czechach ostatnio w serwisie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.