Facebook Google+ Twitter

Powódź ani pył nam nie straszne

W tym roku biura turystyczne na brak klientów narzekać nie mogą. Ani powódź, ani pył wulkaniczny nie przeszkodziły nam w zaplanowaniu wakacji. Co prawda większość z nas nie wyjedzie dalej niż nad polski Bałtyk, ale liczba zwolenników egzotycznych wycieczek systematycznie rośnie.

 / Fot. eSky.plPrzed rozpoczynającym się sezonem serwis wakacyjny eholiday.pl przeprowadził badanie sprawdzające plany Polaków na tegoroczny urlop. W badaniu wzięło udział ponad tysiąc internautów, z których aż 81% wyraziło chęć spędzenia wolnego czasu w kraju. Najbardziej popularne okazały się plaże Bałtyku, a zaraz za nimi w rankingu triumfują polskie góry. W tym roku turyści, którzy postanowili wybrać wypoczynek w ojczyźnie, na brzydką pogodę narzekać nie mogą.

Wciąż jednak jest duży odsetek osób, które wolą mieć pewność, że podczas urlopu nie spadnie na nich ani jedna kropla deszczu. Z tego powodu biurom podróży, które organizują zagraniczne wycieczki, klientów nie brakuje. Wielkość sprzedaży z oferty Lato 2010 wyniosła na dzień 30 czerwca 72 tys. rezerwacji. Oznacza to wzrost o 21 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim - informuje prezes biura Rainbow Tours Grzegorz Baszczyński.

Jakie kierunki wakacyjne obierają w tym roku Polacy? Najchętniej wyjeżdżamy do Grecji, Turcji, Egiptu i Chorwacji. W ostatnim czasie widać widoczny wzrost popularności Egiptu. Gdyby taka tendencja się przedłużyła nie można wykluczyć, że Egipt juz niedługo znajdzie się na drugim miejscu wśród celów letnich wycieczek naszych klientów - informuje Artur Bednarz z biura podróży Triada. Wciąż największą popularnością cieszy się sam wypoczynek: plaża, słońce, leżak i zimny drink zadowolą większość polskich turystów wyjeżdżających za granicę.

Dla bardziej ambitnych i spragnionych poznania odwiedzanego kraju w zakresie szerszym niż teren hotelu, biura proponują wyjazdy łączące zwiedzanie z wypoczynkiem. Coraz więcej osób wybiera także wycieczki egzotyczne np. do Maroka, Tajlandii czy na Kubę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.