Facebook Google+ Twitter

Powódź na Żuławach: Koło Elbląga ewakuowano około 100 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-14 21:26

Koło Elbląga ewakuowano około stu osób, odciętych od świata przez wezbraną wodę. Szalejący na Bałtyku sztorm wpycha wodę z Zalewu Wiślanego do rzeki Elbląg i na Żuławy.

Ewakuowani mieszkańcy wsi Nowakowo i Batorowo na Wyspie Nowakowskiej znaleźli schronienie w szkole podstawowej w Gronowie Górnym koło Elbląga. W pierwszej kolejności ewakuowane są dzieci i osoby starsze. W akcji przeciwpowodziowej bierze udział ponad 60 jednostek straży pożarnej, pomaga również wojsko.

Strażacy walczą też z wichurą i powodzią w sąsiednim powiecie Nowy Dwór Gdański. Z jednego z domów w Nowym Dworze ewakuowano 5 osób, a we wsi Rybin 4 dzieci.

Poziom Wisły Królewickiej podniósł się o 1,5 metra. W miejscowości Osłonka przerwany został wał przeciwpowdziowy, zalaniem zagrożona jest przepompownia. Na miejscu pracuje kilkadziesiąt osób. W miejscowości Grochowo strażacy zabezpieczają most. W Nowym Dworze Gdańskim zalana jest ulica biegnąca wzdłuż rzeki Tugi, zagrożone są okoliczne budynki.

Nieprzejezdna jest też droga wojewódzka ze Stegny do Krynicy. Woda przelała się przez nią w miejscowości Kąty Rybackie. Niżej położone części osady zostały zalane.

Do pomocy w powiecie nowodworskim skierowano policjantów z Oddziałów Prewencji z Gdanska i słuchaczy szkoły policji ze Słupska. Rozważana jest pomoc wojska. Na razie pracuje tam 100 strażaków i 200 policjantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.