Facebook Google+ Twitter

Powódź ograniczyła dojazd do przejść granicznych

W rejonie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej nie ma możliwości dojazdu do przejść granicznych, wiele tras jest nieprzejezdnych - informuje Marek Jarosiński, rzecznik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

 / Fot. Fot. Archiwum Straży GranicznejDrogi dojazdowe do dawnego przejścia granicznego w rejonie Piwnicznej Zdroju są nieprzejezdne, są tu osuwiska ziemi, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, utrudniony jest dojazd do przejścia w Leluchowie koło Muszyny, bo zawaliła się tu droga. Właściwie niemożliwy jest dojazd do Krynicy Zdroju zarówno od strony Nowego Sącza, jak i Doliną Popradu.

Stan brzegów Popradu jest stale obserwowany i zabezpieczane są wały przeciwpowodziowe w rejonie Piwnicznej Zdroju. Straż Graniczna pomaga także w rejonie Świebodzin, tam olbrzymie rozlewisko wody utrudnia dojazd do miejscowości, do ludzi.

Od wielu dni funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczą w akcjach przeciwpowodziowych. Wisła, Warszawa. / Fot. Fot. Alicja PionkowskaJasło, Świebodzin, Nowy Sącz, Muszyna, Kłodne - to tylko niektóre miejsca ich pracy. Straż Graniczna pomaga w ewakuowaniu ludzi, zabezpieczają osuwiska, wykorzystując samochody ciężarowe, kamery termowizyjne, każdy sprzęt pomocny w walce z żywiołem. Funkcjonariusze zabezpieczają tereny powodzi przed osobami niepożądanymi, wysyłają patrole, aby zapobiec kradzieżom mienia pozostawionego przez ewakuowanych właścicieli.

Straż Graniczna ściśle współpracuje z miejscowymi władzami. Działa w kontakcie z Powiatowymi Centrami Zarządzania Kryzysowego.  

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.