Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13916 miejsce

Powódź w Andrychowie

W związku z intensywnymi opadami deszczu oraz pogarszającą się sytuacją hydrologiczną na terenie Gminy Andrychów o godz. 20.20 burmistrz Andrychowa Jan Pietras ogłosił alarm przeciwpowodziowy na terenie Gminy Andrychów.

Sztab Kryzysowy w urzędzie miejskim w Andrychowie godz 18. / Fot. Robert FraśSytuacja powodziowa w Andrychowie, ale także w innych miejscach w naszej Gminie jest coraz bardziej niebezpieczna. Najtrudniejsze warunki panują we wsiach Wieprz, Targanice, Zagórnik. Ciągle przy naprawie szkód wyrządzonych przez żywioł pracują zastępy straży pożarnej Andrychowa, Wadowic, Targanic, Roczyn, Zagórnika.

W urzędzie miejskim w Andrychowie o godzinie 18 zebrał się w Sztab Kryzysowy. Burmistrz Andrychów Jan Pietras przyjął meldunki o sytuacji powodziowej na terenie Gminy. Jeśli chodzi o wodę do picia dla mieszkańców Andrychowa - woda jest zdatna do picia, może w niektórych miejscach zmienić nieco zabarwienie, ale nie grozi to niebezpieczeństwem. Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, na terenie powiatu wadowickiego w związku z ciągłymi opadami deszczu odnotowano lokalne podtopienia (organizując objazdy) na terenie następujących odcinków dróg:

Droga krajowa nr K -52

Rzyki, zdjęcie zrobione za kościołem / Fot. Robert FraśWadowice - ul. Piłsudskiego , rejon stacji paliw STATOIL , ruch całkowicie wstrzymany, objazd ulicami lokalnymi przez centrum miasta Wadowice Kalwaria Zebrzydowska droga krajowa K-52 na skrzyżowaniu ul. Czernej z ul. Partyzantów wyrwało pół jezdni, ruch jednostronny

Drogi gminne:

Miejscowość Przybradz - w kierunku Graboszyc - droga całkowicie zamknięta

W związku z czym prosimy kierujących o dostosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem, a w miarę możliwości omijanie wymienionych odcinków dróg.

Wieprz - rzeka Wieprzówka wylewająca z koryta. / Fot. Robert FraśW związku z zapowiadanymi opadami deszczu, opisana sytuacja może ulec zmianie. informacja ta została przekazana o godzinie 16 przez Komendę Powiatowa w WADOWICACH. Obecnie stan pogodowy nieco się poprawił, ciągle w miejscach zagrożeń czuwają strażacy policjanci i mieszkańcy, którzy ratują co mogą .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wygląda to dobrze:(
Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.