Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10594 miejsce

Powódź w gminie Pcim. Tragedia większa niż w 1997!

Dziesiątki podtopionych domów, tysiące ludzi bez prądu, zniszczone drogi i dziesiątki osuwisk - to bilans powodzi jaka nawiedziła gminę Pcim. Zobacz filmowy zapis tych dramatycznych wydarzeń!

Władze gminy nie mają wątpliwości. - Straty będą większe niż przed 13 laty - mówią. W najtrudniejszych dla gminy dniach, czyli w poniedziałek i wtorek, bez wody było około 1000 ludzi, a bez gazu blisko 950 gospodarstw w Stróży i Trzebuni. Nieprzejezdna była droga powiatowa na wysokości mostu na Rabie w Stróży Górnej i tam odciętych od świata było kilka domów. Nie kursowały busy z Trzebuni do Myślenic.

Most na Rabie w centrum Stróży (Gmina Pcim) / Fot. Michał HodurekW Stróży zalaniu uległa świetlica, kotłownia, a także kuchnia i zaplecze gospodarcze Szkoły Podstawowej numer 3. - W ostatniej chwili wyniosłem ze świetlicy komputery, bo inaczej byłyby zalane, a kuchnię zalało ponieważ cofnęło wodę kanalizacją - informuje pracownik.

Z innych informacji udzielonych nam przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, w Pcimiu (w pobliżu skrzyżowania z drogą w stronę Jordanowa) osunęła się ziemia na obszarze 300 metrów kwadratowych, około 290 gospodarstw uległo zalaniu, a woda uszkodziła 70 dróg gminnych. Łącznie zostało zerwanych lub uszkodzonych 71 przepustów i mostów. Ewakuowano kilka rodzin.
Rejon mostu na Rabie w Stróży Górnej i zalana droga powiatowa łącząca Stróżę z Pcimiem. / Fot. Michał Hodurek
Prace nad naprawą szkód trwają. - Na terenie gminy udrażniane są drogi przepusty. Nieprzejezdne odcinki dróg są zabezpieczane i oznakowywane. Trwa zabezpieczanie miejsc, gdzie zostały uszkodzone linie gazowe i energetyczne - informuje Halina Kustosz-Miśko, koordynator ds. komunikacji społecznej, Starostwo Powiatowe w Myślenicach.


***
Z powodu kłopotów na łączach telefonicznych internet jest dopiero od dzisiaj i stąd też opóźnienia w pojawieniu się tej relacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.