Facebook Google+ Twitter

Powódź w prowincji Papua Zachodnia w Indonezji. 3 tysiące osób oczekuje na pomoc

Ponad 3000 osób wymaga podstawowej i natychmiastowej pomocy po powodzi jaka nawiedziła centralną część Nowej Gwinei.

Papuasi z centralnej części wyspy / Fot. Piotr ŚmieszekNiesłychanie intensywne, nawet jak na porę monsunową, opady deszczu w najwyższym paśmie górskim Indonezji, położonym w centralnej części prowincji Papua Zachodnia Górach Śnieżnych, spowodowały katastrofalną powódź w okolicach największego jeziora regionu, a mianowicie - Paniani.

Apogeum klęski żywiołowej nastąpiło pod koniec marca, kiedy pod wodą wylewisk znalazły się setki domów, budynków użyteczności publicznej i zakładów pracy w 10 dystryktach wokół miejscowości Enarotali.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Zaistniała sytuacja zmusiła tysiące tamtejszych Papuasów do opuszczenia swoich domostw i przeniesienia się do rodzin lub bliskich. Jak to zwykle bywało i bywa w podobnych sytuacjach, horror poszkodowanych zaczyna się tak naprawdę wkrótce po „opadnięciu przysłowiowego kurzu”.
Nie inaczej stało się z mieszkańcami terenów zalanych przez wody jeziora Paniani.

Według informacji przekazywanych przez instytucję rządową, zajmującą się klęskami żywiołowymi, ponad 3000 osób potrzebuje w chwili obecnej podstawowych środków w postaci żywności namiotów oraz koców.

Papua Zachodnia jako najbardziej na wschód wysunięta prowincja Republiki Indonezji po raz kolejny w ostatnim półroczu została dotknięta tego typu tragedią. Na początku października jeszcze większa powódź przelała się i zniszczyła miejscowość Wasior wraz z okolicą, zabijając kilkaset osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam tam znajomego misjonarza. Pewnie jest teraz z nimi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.