Facebook Google+ Twitter

Powódź w Serbii, Bośni i Hercegowinie: nie żyje co najmniej 30 osób

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do 30. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi zostało ewakuowanych. Dziś ekipy ratunkowe i żołnierze kontynuują walkę z żywiołem.

 / Fot. PAP/EPA/DRAGAN KARADAREVICPowódź, z którą od 12 maja walczą Bałkany jest, jak twierdzą synoptycy, największą od 120 lat.
Nie wiadomo ile dokładnie osób zginęło, ponieważ władze w Belgradzie nie chcą wyjawiać tych informacji, aż do zakończenia operacji ratunkowej - donosi PAP

Najbardziej dotknięte przez powódź na Bałkanach są miasto Bosanski Szamac (jest całkowicie pod wodą) i Bijeljina - w sobotę wezbrała rzeka i przerwała wały przeciwpowodziowe. Konieczna była ewakuacja około 10 tysięcy ludzi. Równie tragiczna sytuacja jest w miasteczkach położonych na terenie BiH, gdzie zeszły lawiny błotne, powodując ogromne zniszczenia.

Sytuacja jest krytyczna na całej długości Sawy (największy dopływ Dunaju), uchodzącej do Dunaju w Belgradzie.

Wciąż trwa akcja ratunkowa.W wielu miastach, uwięzieni na dachach mieszkańcy musieli być ratowani za pomocą helikopterów.
Ekipy ratunkowe i żołnierze przy pomocy łodzi i śmigłowców starają się dotrzeć do poszkodowanych. Do tej pory ewakuowano blisko 20 tysięcy ludzi, w tym zwłaszcza w Obrenovacu, położonym pod Belgradem.

Deszcz na Bałkanach nieustannie pada od wtorku. W niektórych rejonach spadło do 150 litrów deszczu na metr kwadratowy.

PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.