Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10522 miejsce

Powódź w Tarnobrzegu. Woda przerwała wały!

Nie pracują urzędy, w szkołach odwołane lekcje, nie kursują autobusy komunikacji miejskiej: tak wygląda sytuacja w powiecie tarnobrzeskim po tym, jak w kilku miejscach woda przerwała wały przeciwpowodziowe. Także na Wiśle.

Mężczyźni płyną pontonem na terenach dotkniętych przez powódź w Proszówkach k. Bochni (Małopolskie). / Fot. PAP/Stanisław RozpędzikSytuacja jest dramatyczna. W nocy doszło do ewakuacji kilku osiedli w Tarnobrzegu, jednak jak się okazuje, nie wszyscy z tej pomocy skorzystali. Ludzie boją się o swój dobytek i pozostawiają w domach.

Zalane osiedla to Wielowieś, Sielec, a zagrożone są Zakrzów oraz Podłęże na Dzikowie
Przed godziną siódmą pękł wał na Wiśle w Koćmierzowie. Sytuację starali się opanować strażacy, policjanci oraz mieszkańcy, jednak im się nie udało. W Tarnobrzegu zebrał się sztab kryzysowy. - Zamknięta została dla ruchu ulica Warszawska - mówią policjanci. - Ruch do Sandomierza odbywać się od godzin porannych objazdem przez Stalową Wolę i Gorzyce. - dodają. W samym centrum miasta cały czas wyją syreny a na ulicach jest wielu strażaków. Ze szpitala wojewódzkiego zostali wypisani najmniej chorzy pacjenci.

Jak się dowiedziałem w gminie Baranów Sandomierski (powiat tarnobrzeski), nie pracuje tamtejszy urząd miasta i gminy. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum w Ślęzakach nie poszli dziś do szkoły. - Dyrekcja odwołała dziś zajęcia w szkole - mówi jedna z mam. Zajęcia lekcyjne, jak ustaliłem, zostały zawieszone do odwołania.

W akcji na rzece Trzesniówka biorą udział strażacy z OSP prawie z całej gminy oprócz tego wspierają ich strażacy z gminy Nowa Dęba są to jednostki zarówno OSP jak i PSP Nowa Dęba. Dowiedziałem się, że około 13 dojdzie do ewakuacji domostw położonych najbliżej rzeki.
Bliższe informacje w kolejnych artykułach w serwisie Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ręce opadają! Co za wał napisał wcześniejszy komentarz (ku szczególnej uwadze Pitra B.)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

woda przerwała wała he he

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doszło już do ewakuacji, proszę - link - pod koniec materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzwoniłam do domu i podobno zalany jest już cały Dzików (ewakuacja jest do restauracji Kameleon, a to oznacza, że ewakuują właściwie cały Dzików). Niedobrze.. Dzielnica jest najbliżej centrum Tbg w zasadzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.