Facebook Google+ Twitter

Powódź w Toruniu: najważniejsze informacje

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-23 22:32

Poziom wody w Wiśle na wysokości Torunia na godz. 14.00 wyniósł 8,52 m. Niemal całkowicie zalany jest Bulwar Filadelfijski, woda w wielu miejscach sięga aż do murów starego miasta. Takiego poziomu wody nie było w Toruniu od lat 60. W walkę z żywiołem są zaangażowane wszystkie służby miejskie i ochrony ludności.

Wypompowywanie wody z zalanych terenów we wsi Czarnowo między Toruniem a Bydgoszczą, 24 bm. Mieszkańcy i strażacy zbudowali tamę na kanale melioracyjnym i próbują uratować przed zalaniem osiedle mieszkaniowe Nasza Dolina. / Fot. PAP/Maciej RozwadowskiW związku z wyjątkowo wysokim poziomem wód w Toruniu do walki z powodzią zostało zmobilizowanych kilkaset osób - wszystkie służby ratownicze i porządkowe. O godz.13.00 w Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli tych służb z prezydentem Torunia, w celu omówienia aktualnej sytuacji powodziowej w mieście.

Aktualnie w Toruniu, w terenie w walkę z powodzią jest zaangażowanych:

* 200 strażaków - zawodowych, jak i ochotników OSP.
Największa grupa pracuje w Kaszczorku.
* 43 pracowników MPO pracuje dzisiaj od 9 do 18 - zajmują się wożeniem piasku i sypaniem wałów;
Po Toruniu jeździ aktualnie 19 wywrotek, głównie do Kaszczorka, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza.
* 12-osobowa Grupa Ratownicza PCK z Olsztyna i Koszalina, wyposażona w łódki
* w godzinach nocnych do pomocy z powodzią będą zaangażowani
żołnierze Toruńskiego Garnizonu;
* grupy mieszkańców zagrożonych terenów i ochotnicy, którzy odpowiedzieli na apale o pomoc przy układaniu zapór z worków wypełnionych piaskem

Sytuacja na drogach

Ogólnopolskie komunikaty drogowe spowodowały, że ruch w Toruniu jest mniejszy (większy ruch jest na moście w Fordonie). Prowadzony jest stały monitoring ruchu, który przebiega w miarę płynnie.

Wbrew pojawiającym się w niektórych mediach komunikatom wciąż jest możliwy przejazd pod wiaduktem przy placu Armii Krajowej w Toruniu - Toruńskie Wodociągi zainstalowały tam pompy wysokiej wydajności i starają się utrzymywać przejezdność tego odcinka.

Trzeba pamiętać, że po zjechaniu z mostu drogowego im. Piłsudskiego pod wiadukt AK nie da się jednak skręcić w lewo na Włocławek i Łódź. Pojazdy są kierowane do Trasy Średnicowej Podgórza - ul. Andersa, aby dalej dojechać do skrzyżowania z ul Łódzką.

Nie ma natomiast przejazdu pod wiaduktem na ulicy Podgórskiej-Kujawskiej i pod tzw. Krowim Mostkiem. Z ruchu wyłączona jest ulica Majdany i Bulwar Filadelfijski.

Zmieniona została organizacja ruchu na Starówce. Nie ma możliwości wyjazdu ze Starówki na Bulwar. Ruch jest kierowany w ulicę Kopernika do al. Jana Pawła II.

Wyłączona z ruchu jest także ul. Turystyczna w Kaszczorku.

Pojazdy wielkogabarytowe (np. tiry) są kierowane na most autostradowy, trasą południową dla dróg nr 1,10,15.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.