Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29944 miejsce

Powódź w Wenezueli. Polscy Pallotyni w centrum kataklizmu

W misji prowadzonej przez księży Pallotynów w Guarenas w Wenezueli woda zalała budynki do drugiego piętra. Nie ma prądu i gazu. Brakuje wody. Według oficjalnych danych ponad 5600 osób straciło swoje domy. Co najmniej 30 osób nie żyje.

Ewakuowano 33 tys. osób. Na głównym lotnisku międzynarodowym odwołano loty. W czterech stanach, w tym w stolicy ogłoszono stan wyjątkowy. Prezydent Hugo Chavez zaproponował, żeby osoby, które w wyniku kataklizmu straciły swoje domy, zamieszkały w pałacu prezydenckim.

- 2 grudnia o godzinie 21 czasu polskiego, ulewa trwa nadal. Staramy się pomóc organizując w parafii pomoc żywnościową, ubrania, wodę, środki czystości - informuje z Wenezueli ks. Zdzisław Łodygo. Przerażeni Wenezuelczycy pozbawieni dachu nad głową czekają na pomoc, dlatego Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl organizuje zbiórkę dla poszkodowanych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc prosimy o wpłaty. Szczegółowe dane na stronie Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl www.salvatti.pl Dziękujemy ! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.