Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18457 miejsce

"Powódź z nieba" wystawa fotografii na rynku w Sandomierzu

Cykl fotografii "Powódź z nieba" autorstwa Kacpra Kowalskiego będzie można oglądać od 11 sierpnia przez miesiąc, na rynku w Sandomierzu

Sandomierz pod wodą. / Fot. Kacper Kowalski/FORUMWystawę "Powódź z nieba" można oglądać od 11 sierpnia do 10 września na rynku Starego Miasta w Sandomierzu. Wystawa ma charakter non-profit i będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających.

Kacper Kowalewski, autor cyklu fotografii prezentuje jedno ze swoich zdjęć. / Fot. Piotr SzajewskiAutorem cyklu fotografii obrazujących ogrom zniszczeń spowodowanych przez żywioł jakim była powódź w Sandomierzu, jest Kacper Kowalski. Fotograf wyróżniany w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach, m.in. World Press Photo, Grand Press Photo i National Geographic.

Kacper rejestrował przebieg powodzi od 19 maja do końca czerwca, latając na paralotni nad obszarem blisko 100 km kw. zalanych przez wodę. Teraz najciekawsze z fotografii będą po raz pierwszy zaprezentowane w dużym formacie 1 x 1,5 m. Fotografie lotnicze pokazują kataklizm z perspektywy niedostępnej dla uczestników wydarzeń, ale też pozwalają dojrzeć szczegóły, takie jak reakcje ludzi, zazwyczaj niewidoczne dla ludzkiego oka z dużej wysokości.

Sandomierz pod wodą. / Fot. Kacper Kowalski/FORUM- Z początku kiedy chciałem zrobić trochę zdjęć z lotu ptaka, największym problemem okazał się sam start na paralotni, po prostu nie było miejsca żeby się rozpędzić i wystartować. Wszystko było zalane - wspomina Kacper.

Podczas pracy na terenach zalanych w Sandomierzu szukałem miejsc symbolicznych takich jak kościół, szkoła, przystanek autobusowy, plac zabaw. Chciałem, aby moje zdjęcia niosły za sobą pewną wartość informacyjną - dodaje autor zdjęć.

Organizatorzy gorąco zachęcają wszystkich do wybrania się na rynek Starego Miasta w Sandomierzu, nie tylko ze względu na samą wystawę. Ważnym źródłem dochodów mieszkańców jest turystyka, która po powodzi niemal zamarła. Mimo wielkich zniszczeń spowodowanych przez wodę, Sandomierz zachował swoje cenne zabytki. Położona na wzgórzu Starówka, główna atrakcja turystyczna miasta, pozostała nietknięta przez powódź argumentują.

Sandomierz pod wodą. / Fot. Kacper Kowalski/FORUMSandomierz pod wodą. / Fot. Kacper Kowalski/FORUMSandomierz pod wodą. / Fot. Kacper Kowalski/FORUM


Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.powodzznieba.pl
Fot. Kacper Kowalski www.kacperkowalski.pl
Organizator wystawy: www.forum.com.pl
Mecenasi wystawy: Deusche bank (www.deutsche-bank-pbc.pl), Pilkington (www.pilkington.pl)
Patronat Honorowy objął Urząd Miejski w Sandomierzu www.sandomierz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawe zdjęcia "z nieba" *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne i dobre zdjęcia. Wiecej powiem - potrzebne. Woda jest najlepszą poziomnicą. Dla fachowca jest to podstawa do wielu odczytów i poczynań. Fotografowałem z min 1000 m. To inna technika. Nie rozpoznaje maszyn z foto 5?

Komentarz został ukrytyrozwiń

no prosze, prosze ;) 5 !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.