Facebook Google+ Twitter

Powódź znów zagraża Warszawie. Ewakuacja i szkoły do zamknięcia

Do stolicy dociera kolejna fala powodziowa. We wtorek ponownie zostanie zamknięty Wał Miedzeszyński i niektóre szkoły. Władze miasta szykują autobusy ZTM do ewakuacji mieszkańców zagrożonych terenów.

 / Fot. Mariusz MichalakDo Warszawy dochodzi kolejna fala powodziowa, która będzie jedynie 20 cm niższa (760 cm) od pierwszej. Obecnie kulminacja spodziewana jest na wtorkowe popołudnie (8 czerwca, około godziny 16).

Walka z wielką wodą cały czas trwa. Tylko od soboty w Warszawie służby ułożyły 16 700 worków, działania prowadziło ponad 200 strażaków, 85 żołnierzy, 72 osadzonych, 40 wolontariuszy, a także straż miejska i jednostki policji. Aktualnie miasto zabezpieczyło 120 ton piasku i 175 tysięcy worków.

Władze Warszawy na posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego, zdecydowały o ponownym zamknięciu:

- Wału Miedzeszyńskiego w nocy z poniedziałku na wtorek (od północy 7 czerwca), na cały wtorek i środę (8 i 9 czerwca).

- Wybranych placówek edukacyjnych, żłobków, przedszkoli i szkół w Wawrze, na Pradze Północ, Pradze Południe i jednej placówki na Mokotowie we wtorek i środę ( 8 i 9 czerwca). Lista placówek zostanie podana w oddzielnym komunikacie dziś do godz. 20. Od 6 czerwca, od godz. 20, pod numerem 800 70 70 47 będzie działać infolinia dla rodziców.

Jak zapowiada rzecznik ZTM Igor Krajnow, w przypadku ewakuacji, na ulice wyjedzie tyle autobusów, ile będzie potrzeba. ZTM informuje, że gdy zajdzie taka potrzeba w pierwszej kolejności będą kierowane pojazdy, które teraz przeznaczone są do wzmacniania linii dowożących i rozwożących uczestników uroczystości beatyfikacyjnych księdza Jerzego Popiełuszki.

W dniach 6-11 czerwca nie będą kursowały tramwaje wodne, Pasażerowie, którzy mają kupione bilety mogą je zwrócić lub zarezerwować późniejszy termin rejsu. Do odwołania zawieszone jest też kursowanie promów.

Źródło: TVN Warszawa, Urząd Miasta Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.