Facebook Google+ Twitter

Powodziowe zakończenie roku w Hiszpanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 22:15

W Hiszpanii deszczowe zakończenie roku. Od ponad doby nie ustają opady deszczu w Andaluzji, gdzie na metr kwadratowy spadło już 700 litrów wody.

Woda podmyła nasypy kolejowe również w centrum Hiszpanii, a w ciągu najbliższych godzin do deszczu ma dołączyć silny wiatr. Na południu i w centrum Hiszpanii wprowadzono stan zagrożenia powodziami.

Nie kursują pociągi łączące Madryt z Walencją i południem Hiszpanii. Nie ma również połączenia kolejowego między głównymi miastami Andaluzji: Malagą, Granadą i Sewillą. Runął jeden z tamtejszych wiaduktów kolejowych, kolejarze ostrzegają, że woda podmyła co najmniej trzy kolejne.

W Andaluzji nieprzejezdnych jest ponad dwadzieścia dróg. Wzrósł poziom rzek, jedna z nich, Guadalete, zalała pięć wsi opodal Kadyksu. Niebezpiecznie podnosi się też poziom w tamtejszych zbiornikach retencyjnych. Z niektórych trzeba było już odpompować wodę.

Synoptycy ostrzegają, że wkrótce opadom będzie towarzyszył porywisty wiatr, którego siła ma dojść do 90 kilometrów na godzinę.

Jedyną dobrą wiadomością jest ustąpienie opadów śniegu. Biały puch zalega dopiero na wysokości 2 tysiące metrów nad poziomem morza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.