Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10781 miejsce

Powołano dyrektora Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Zarząd Powiatu w Łukowie podjął decyzję w sprawie wyboru dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Po rozmowie z kandydatami stanowisko powierzono Maciejowi Cybulskiemu, młodszemu synowi wieloletniego kustosza tej placówki.

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska Jak informuje Roman Bocian, naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej Starostwa Łukowskiego 13 grudnia 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. W tym dniu Zarząd Powiatu podjął decyzję powierzenia stanowiska dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza panu Maciejowi Cybulskiemu.

Konkurs na dyrektora Muzeum w Woli Okrzejskiej został rozpisany w listopadzie i stawiał przed kandydatami szereg wymogów, związanych z planowanym rozwojem placówki. Zamiar inwestycyjny dotyczy rekonstrukcji dworu, którego fundamenty znajdują się naprzeciw oficyny, w jakiej mieści się obecnie muzeum, oraz rewitalizacji parku. Starostwo Łukowskie projektuje stworzyć w oparciu o fundusze unijne Centrum Sienkiewiczowskie w Woli Okrzejskiej.

Pierwsze posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się w dniu 5 grudnia 2013 r. Dokonano wówczas weryfikacji dokumentacji, złożonej przez dwóch kandydatów: Cezarego Cybulskiego oraz Macieja Cybulskiego, synów Antoniego Cybulskiego, poprzedniego wieloletniego kustosza, który w czerwcu odszedł na emeryturę. W wyniku rozpatrzenia dokumentów konkurs nie został rozstrzygnięty. W obu przypadkach dopatrzono się błędów formalnych, w tym wypadku braku kompletu dokumentów, poświadczających spełnienie wymogów konkursowych.

Nastąpiła niejasna sytuacja. Komisja Konkursowa zwróciła się do zarządu Powiatu z informacją o zakończeniu konkursu. W tym momencie Zarząd Powiatu mógł ogłosić ponownie konkurs lub skorzystać z możliwości powołania Dyrektora Muzeum. W czasie narady z dnia 9 grudnia br. członkowie Zarządu Powiatu w Łukowie wysłuchali informacji Wicestarosty, a jednocześnie Przewodniczącego Komisji Konkursowej Krzysztofa Tymoszuka z przebiegu procedury konkursowej i postanowili wznowić procedurę konkursową.

Procedura konkursowa została wszczęta 13 grudnia br. Zarząd Powiatu w Łukowie wezwał obu kandydatów na rozmowę. Po wysłuchaniu każdego z osobna postanowił powierzyć stanowiska dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza Maciejowi Cybulskiemu. Zgodnie z założeniami wskazanymi w ogłoszeniu o konkursie funkcja będzie sprawowana przez okres trzech lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miejmy nadzieję, że to dobry wybór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.