Facebook Google+ Twitter

Powołano Fundację „Dobra Wiadomość”

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Środków Społecznego Przekazu na terenie Polski, ks. abp. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski powołał Fundację Dobra Wiadomość.

Fundacja ma działać na terenie archidiecezji warszawskiej. Głównym jej celem jest edukacja dzieci i młodzieży do dojrzałego i krytycznego korzystania ze współczesnych mass mediów. Fundacja kieruje swoją ofertę zwłaszcza do studentów i ludzi dobrej woli, którzy chcą pomagać w tworzeniu organizacji i realizacji jej działań. Ma również na celu popularyzowanie nauczania Kościoła katolickiego; tworzenie programów, akcji, kampanii promujących Dobrą Nowinę. / Fot. materiał prasowy Prowadzenie działalności edukacyjnej i informacyjnej, będącej formą pomocy na drodze integralnego rozwoju osoby w szczególności poprzez wykorzystanie nowych środków ewangelizacji, a także promowanie i szerzenie wiedzy na temat znaczenia instytucji mediów we współczesnym świecie.

Jednocześnie organizacja ta stała się właścicielem działającego od 18 miesięcy serwisu internetowego www.duchowny.pl, który przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje poświęcony jest sferze duchowej społeczeństwa. W związku, z czym w najbliższym czasie fundacja chce zrobić wszystko, aby serwis był przeznaczony dla nowoczesnych, aktywnych katolików, którzy również chcą oddziaływać na sferę publiczną w naszym kraju.

Obecnie nadal trwa proces rejestracji Fundacji. Czynione są również działania, by „Dobra Wiadomość” była organizacją pożytku publicznego – poinformował redaktor naczelny serwisu www.duchowny.pl - ks. Andrzej Sikorski.

W najbliższym czasie organizacja ma na celu opracowywanie różnego rodzaju projektów, które będą realizowane w nowym roku kalendarzowym. Natomiast w chwili obecnej przygotowywany jest dla studentów program oparty na wolontariacie związany z praktykami na wyższych uczelniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.