Facebook Google+ Twitter

Powraca monopol Poczty Polskiej na listy

Poczta Polska walczy z prywatnymi operatorami. Z pomocą Urzędu Komunikacji Elektronicznej chce ścigać operatorów za dołączanie do przesyłek metalowych blaszek. Obciążanie listów tak aby wysłać je taniej niż pocztą ma być karalne.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Poczta_Polska_Mailbox.jpg&filetimestamp=20060606114417 Prawo pocztowe stanowi, że przesyłki do 50 gramów zastrzeżone są wyłącznie dla Poczty Polskiej. Gdyby prywatni operatorzy pocztowi nie dołączali metalowych blaszek w celu obciążenia, za przesyłki musieliby liczyć 2,5 raza więcej. Jak czytamy na stronie Dziennik.pl ma to się zmienić za dwa lata.

- Zaproponowaliśmy zmiany, które pozwolą nam kontrolować operatorów - tłumaczy gazecie Piotr Dziubak, rzecznik UKE. Przewidziana jest także nowelizacja prawa pocztowego. Jeśli prawo zostanie zmienione UKE za dołączanie obciążników do przesyłek będzie mógł nałożyć karę w wysokości 2 proc. rocznych przychodów.

- Decyzja o dociążeniu listu zawsze leży po stronie klienta - twierdzi Rafał Brzoska, prezes największej prywatnej poczty InPost. Jeśli UKE chce karać nadawców, to proszę bardzo - dodaje.
W ciągu czterech lat ponad 200 prywatnych operatorów odebrało poczcie blisko 6 proc. rynku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wilem
  • Wilem
  • 20.10.2010 23:02

Pierniczycie o wspanialych operatorach! Mi firma od blach przynosila rachunki za telefon. Problem polegal, ze nigdy nie dostalem rachunku od ich listonosza, czy jak go zwa, tylko ow zostawail gdzies, gdzie jemu sie podobalo. Efekt byl taki, ze co miesiac placilem karniaki za spoznione oplaacenie rachunku, ktory otrzymywalem od kogos, gdzie zostal zostawiony.
Zadzwonilem do TePSy i kazalem zmienic "wspanialego" operatora na te paskudna PP. Rachunki przychodza na czas, do mnie do domu, a ja nie mam problemu z blachami, z ktorymi nie wiedzialem co zrobic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
castiel1985
  • castiel1985
  • 09.09.2010 11:44

"Poczta Polska walczy z prywatnymi operatorami. Z pomocą Urzędu Komunikacji Elektronicznej chce ścigać operatorów za dołączanie do przesyłek metalowych blaszek. Obciążanie listów tak aby wysłać je taniej niż pocztą ma być karalne. "

to jakaś paranoja. nic nikomu do tego, jakiego operatora wybieram, aby dostarczył moje listy. dlaczego mam byc skazana na pocztę polską skoro mogę krzystac z usług porządnej firmy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To brzmi groźnie, bo powrót do PRL może spowodować odczuwalny wzrost ceny przesyłek i koniec nadziei na poprawę jakości usług. Dziwię się, że Parlament Europejski nie dopuszcza do uwolnienia rynku pocztowego. Całe szczęście, że nie zabroniono działalności firmom kurierskim ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.