Facebook Google+ Twitter

Powracają ludzie ze sportową pasją

Istnieją w sieci miejsca gdzie aż kipi od pasji. Takim sportowym eldorado były strony magazynu internetowego @-Sport. Magazyn jednak upadł. Po półrocznej nieobecności powraca. Dzisiaj wystartował ponownie.

Screen - Wracamy, gdyż "@-Sport" stał się kawałkiem naszego życia - przyznaje Wiadomościom24.pl Paweł Talbierz, nowy-stary redaktor naczelny. - Chcemy stworzyć nową markę wśród internetowych serwisów sportowych. Mamy nadzieję, że nam się to uda - dodaje pewny swego.

Data powrotu do sieci - piątek trzynastego - według Talbierza nie jest przypadkowa. - Dla mnie „13-ka” jest liczbą szczęśliwą. Ten właśnie dzień będzie najodpowiedniejszy - przyznaje pochodzący z Poznania szef projektu, który zobaczyć można na http://at-sport.com.pl .

Tak wyglądała pierwsza okładka @-Sport - marzec 2002 "@-Sport" od początku było przedsięwzięciem unikalnym w polskiej sieci. Młodzi ludzie, studenci, licealiści, gimnazjaliści z całej Polski zorganizowali się by wspólnie wydawać w sieci magazyn sportowy. Pierwszy numer ukazał się w marcu 2002 r. i liczył 27 stron. Członkowie redakcji nie otrzymywali wynagrodzenia, sami pokrywali koszty wykupienia domeny, serwera oraz wszelkie związane z funkcjonowaniem w sieci, poszukiwali sponsorów, organizowali konkursy.

Jedna z okładek magazynu @-Sport - Piszę na łamach @-Sport, ponieważ chcę pokazać ludziom swoje spojrzenie na sport i pragnę również dołożyć swoją "cegiełkę" do promowania sportu w naszym kraju - przyznaje Joanna Lunde, uczennica warszawskiego Gimnazjum nr 33 im. Stefana Batorego - Liczę, że dzięki moim artykułom wzrośnie, choćby minimalnie, zainteresowanie żużlem.

W 2006 r. magazyn zniknął z sieci. - Era e-zinów skończyła się wraz z coraz szerszym zasięgiem internetu w Polsce - zauważa redaktor naczelny. - Kibic nie chce czytać o wydarzeniu, które było dwa, trzy tygodnie temu.Jedna z okładek magazynu @-Sport

- Chcemy teraz docierać do ludzi codziennie - zdradza Wiadomościom24.pl Paweł Talbierz. Ale dodaje: - Postanowiliśmy, że magazyn, który się ukaże,
będzie dodatkiem do serwisu. Portal będzie nastawiony głównie na teksty publicystyczne. Chcemy komentować bieżące wydarzenia sportowe. Chcemy, by to czytelnik wyrażał swoje opinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.04.2007 11:00

dobrze, że powrócił do swojej działalności ;)
dobry temat i całkiem ładny tekst:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd my to znamy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.