Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14439 miejsce

Powrót Adasia Hapsa z "Kingsajz"

Po dwudziestu dwóch latach pobytu w Stanach Zjednoczonych powraca do Polski aktor Grzegorz Heromiński, odtwórca roli Adasia Hapsa w filmie "Kingsajz" w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Aktor Grzegorz Heromiński w "Sejmie Śląskim" podczas Światowego Forum Mediów Polonijnych. / Fot. Józef KomarewiczJak podał nowojorski "Nowy Dziennik", aktor Grzegorz Heromiński wraca do Polski. W Stanach Zjednoczonych przebywał dwadzieścia dwa lata. Związany był z polonijnymi kabaretami, był reporterem telewizji US Polonia, pracował również w Polskim Radiu New York 910 AM z siedzibą w Pomonie, współpracował z Instytutem Teatralnym Niny Polan. Wielokrotnie uczestniczył w kolejnych edycjach Światowego Forum Mediów Polonijnych i był "duszą" kabaretu dziennikarzy polonijnych "dEFEKT" występującego wyłącznie dla uczestników forum.

Grzegorz Heromiński w Polsce grał w wielu teatrach, m.in. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie i Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zagrał w przeszło trzydziestu polskich filmach, jednak najbardziej został zapamiętany jako Adaś Haps w filmie "Kingsajz" Juliusza Machulskiego. Aktor wraca do Polski, otrzymał bowiem propozycję zagrania w filmie oraz angażu od dwóch teatrów.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hurrra. Po prostu. Pamiętam Jego role, nawet epizodyczne. Warto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.