Facebook Google+ Twitter

Powrót będzie o wiele trudniejszy - rozmowa z Alexan

Jakiś czas temu zniknęła ze sceny muzycznej na pewien czas. O swoim powrocie i planach na przyszłość opowiada Alexan - młoda, obiecująca wokalistka.

Jakiś czas temu pojawiłaś się na rynku muzycznym, jednak po pewnym czasie słuch o Tobie zaginął. Dlaczego? Dlaczego podjęłaś decyzję o zawieszeniu nabierającej tempa kariery?

Hmm, cały ten świat wydawał mi się wtedy zupełnie inny. Byłam pewna, że jest tu zawsze pięknie. Do pewnego czasu tak było. Jednak gdy moje wykonania trafiały coraz dalej, coraz więcej osób je słuchało, pojawiło się wtedy grono hejterów. Przez pierwsze tygodnie, kiedy czytałam te wszystkie słowa, nie brałam ich sobie do serca. Po pewnym czasie jednak, stawałam się coraz słabsza i nie wytrzymywałam tego, choć wiedziałam, że mam potencjał, talent i chciałam w dalszym ciągu się rozwijać. Miałam przy sobie mnóstwo osób, które mnie niesamowicie wspierały. Zawsze kiedy pojawił się w sieci mój nowy cover, dostawałam od nich maile, w których mogłam przeczytać słowa, które momentami bardzo mnie wzruszały. Są to osoby, o których nigdy nie zapomnę. Niektóre z nich są ze mną w kontakcie, nawet do dnia dzisiejszego, za co naprawdę bardzo im dziękuję.  / Fot. Materiały pryw. Alexan

Rozpoczęłaś swoją działalność muzyczną od śpiewania coverów. Co szykujesz dla swoich fanów po tej przerwie?

Przez ten rok napisałam bardzo dużo utworów. Wymagają one jeszcze szczegółowego dopracowania. Wiem, że nie mogę ich teraz zawieść i mimo wszystko, nie poddam się i będę walczyć do końca o swoje marzenia.

Czy możesz już zdradzić w jakiej będą one stylistyce?

Najlepiej czuję się śpiewając spokojne ballady, więc takie też będą moje utwory. Dominować będzie zdecydowanie muzyka pop'owa. Mogę już też zdradzić, że niebawem pojawię się gościnnie w kawałku pewnego rapera. Dostałam propozycję zaraz po wrzuceniu fragmentu mojego utworu do sieci.

Jak rozmawiałyśmy poprzednio mówiłaś, że uczęszczasz do szkoły muzycznej. Ile Ci jeszcze zostało nauki?

Zgadza się. W dalszym ciągu uczę się w Szkole Muzycznej. Jest to już mój ostatni rok. Zdaję teraz dyplom i bardzo się denerwuję.

Co Ci dało uczęszczanie do szkoły muzycznej?

Na pewno dużo się nauczyłam. Poszerzyłam swoje zainteresowania w kierunku muzyki. Dowiedziałam się tam ciekawych rzeczy, o których do tej pory nie miałam pojęcia. Oswoiłam się bardziej ze sceną, nauczyłam się pracy w zespole. Szkoła Muzyczna to fajna przygoda w moim życiu, którą pomimo wielu wzlotów i upadków, będę bardzo miło wspominać. / Fot. Materiały pryw. Alexan

Czy nie obawiasz się, że powrót na deski sceny muzycznej może być trudniejszy niż zaistnienie po raz pierwszy?

Powrót będzie o wiele trudniejszy, niż zaistnienie na niej po raz pierwszy. W to nie wątpię. Powiem Ci, że nie obawiam się tego. Nabrałam mnóstwo siły do tego, by walczyć i spełniać swoje marzenia. Kilka dni temu udostępniłam na iSing fragment mojego utworu w wersji a capella, który kiedyś sobie nagrałam, i jestem niesamowicie zaskoczona, ponieważ ma on już ponad 1600 wyświetleń i mnóstwo komentarzy, które są różne. Na początku, tak do 60 komentarza mniej więcej, każdy z nich jest pozytywny. Później pojawiają się już osoby, które „czepiają się” nawet tego jaką mam na sobie koszulkę (śmiech). Nagrałam kilka wykonań w jednym dniu, w tej samej koszulce, i pojawiły się komentarze, że kilka dni jestem w tej samej. No to jest zabawne, naprawdę.

Nie obawiasz się, że nie zaskarbisz sobie ponownej sympatii fanów?

Nie. Pojawiło się mnóstwo osób, które zasypują mnie dziennie mailami, wiadomościami na iSing, w których piszą, że jestem wspaniała, dziękują mi za moje wykonania i proszą o więcej. Dzięki takim osobom, nabieram jeszcze więcej siły do tego, by nagrywać i tworzyć ,w dalszym ciągu, własny materiał. Jestem teraz w trakcie pisania mojego zupełnie nowego utworu, który będzie można usłyszeć jeszcze przed końcem stycznia.

Czy możesz zdradzić w jakiej stylistyce będzie ten utwór?

Utwór będzie utrzymany w stylistyce balladowej.

Czy cały materiał planujesz stworzyć w takiej właśnie stylistyce?

Nie. Chciałabym stworzyć coś dla każdego, ale nie zdradzę jeszcze dokładnych szczegółów. Mam nadzieję, że z każdym moim utworem będę zaskakiwać na nowo, coraz bardziej. Wkładam w to dużo pracy. / Fot. Materiały pryw. Alexan

Czy chcesz/planujesz sama, od początku do końca, tworzyć swoją twórczość, czy może jednak poprosisz o to bardziej doświadczone osoby?

Hmm, na pewno nie stworzę wszystkiego sama. Zaproszę wiele osób do współpracy, ale nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów. Jak wspomniałam wcześniej, niebawem powstanie kawałek do którego zostałam zaproszona przez pewnego rapera.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję. Chcę zaprosić na koniec na mojego oficjalnego bloga www.alexan-official.blogspot.com na którym można znaleźć wszystkie informacje, które mnie dotyczą.

Rozmawiała Alicja Szoplik

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: muzyka


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.