Facebook Google+ Twitter

Powrót białostoczan, którzy zginęli pod Smoleńskiem

W sobotę, 17 kwietnia, do Białegostoku przywieziono trumny z ciałami Krzysztofa Putry oraz stewardesy Justyny Moniuszko.

 / Fot. PAPKondukt z ciałem wicemarszałka po drodze zatrzymywał się w Łomży, Zambrowie oraz Wysokim Mazowieckim i w Łapach. Miasta te były bliskie zmarłemu. Przez kilkanaście minut pobytu mieszkańcy wspominali go jako dobrego polityka, ale także normalnego, prostego człowieka. Mówili o nim „nasz marszałek”.

Po godzinie 18 kondukt z ciałem wicemarszałka dotarł do Białegostoku. Na rogatkach miastach powitała go rodzina by następnie na dziedzińcu Pałacu Branickich hołd zmarłemu mogli oddać najbliżsi współpracownicy oraz przyjaciele. Uroczystościom przywitania przewodniczył biskup Stanisław Szymecki, który swoje przemówienie kierował przede wszystkim do ośmiorga osieroconych dzieci wicemarszałka.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichPo kilkudziesięciu minutowym wystawieniu trumny na widok publiczny została ona wniesiona do auli pałacu Branickich gdzie dziś pożegna się z tragicznie zmarłym politykiem najbliższa rodzina, natomiast w poniedziałek i we wtorek pokłonić się nad trumną będzie mógł każdy. Pogrzeb Krzysztofa Putry odbędzie się we wtorek w archikatedrze, o godzinie 14. Po czym kondukt żałobny przejdzie ulicami Białegostoku na cmentarz św. Rocha.

Przed godziną 19 do Białegostoku przywieziono ciało Justyny Moniuszko. Młoda białostoczanka od najmłodszych lat interesowała się lotnictwem. Za nim została stewardesą w 36. specjalnym pułku lotnictwa transportowego skakała ze spadochronem w białostockim aeroklubie, na swoim koncie miała oddanych 250 skoków. Studiowała lotnictwo na politechnice Warszawskiej.

Samochód z trumną białostoczanki zatrzymał się przed jej rodzinnym domem gdzie pożegnali ją sąsiedzi i najbliżsi, następnie jej ciało zostało przewiezione do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego. Powitali ją przedstawiciele miasta, przyjaciele oraz mieszkańcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.