Facebook Google+ Twitter

Powrót blasku szczecińskich willi

"Partnerstwo Westendu", czyli zrzeszenie obecnych właścicieli i użytkowników willi szczecińskiego Westendu, ma na celu ożywienie historii najładniejszej dzielnicy Szczecina. W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie, kolejne będzie miało miejsce już w styczniu. Zapraszam do zapoznania się z relacją.

Wnętrze willi / Fot. www.WillaLentza.pl (strona ruszy niedługo)W poniedziałek 21 grudnia zamiast Poniedziałku Konsultacyjnego o godz. 17 w willi Lentza odbyło się "Spotkanie Westendu". Zjawiło się na nim ok. 30 osób - właścicieli, zarządców i administratorów (przedstawiciele instytucji, firm, organizacji) historycznych i nowych willi i rezydencji dawnego Westendu. Celem spotkania, którego organizatorem był Marek Sztark, dyrektor samorządowej instytucji kultury Szczecin 2016, było zainicjowanie "Partnerstwa Westendu".

- Zaprosiłem państwa, żeby wspólnie zastanowić się, co możemy zrobić dla siebie nawzajem. Jak możemy ożywić historię tego miejsca - wyjaśnia Marek Sztark. - Zmotywowała nas do tego wizyta kolegów z Naszych Wycieczek, którzy stworzyli ścieżkę "Śladami Quistorpów". Powiedzieli nam o kamieniu poświęconemu Quistorpowi, który teraz leży przewrócony i zapomniany gdzieś w Tanowie. Może razem uda nam się postawić go na nowo... i na nowo uczcić jedną z najbardziej zasłużonych dla Szczecina osób.
Wnętrze willi / Fot. www.WillaLentza.pl (strona ruszy niedługo)
Ustalono wstępnie, że spotkania "Partnerstwa Westendu" mają się odbywać co dwa miesiące. Następne już w styczniu. Do końca przyszłego roku ma zostać wypracowana formuła jego działania. Jeszcze w tym roku ruszy strona internetowa www.willalentza.pl, na której będą publikowane informacje i monografie na temat willi Lentza i całego Westendu. Na poniedziałkowym spotkaniu został ogłoszony konkurs fotograficzny "Willa Lentza - Ziemia obiecana dla szczecińskiej kultury". Jest on skierowany do młodych fotografików: uczniów i studentów. - Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie - mówi Marek Sztark.

Wprowadzający wykład na temat historii szczecińskiego Westendu wygłosiła historyk sztuki dr Maria Łopuch. Jest to część miasta położona wzdłuż obecnej alei Wojska Polskiego (dawniej Falkanwalder Strasse). Nazwa nawiązuje do znanej londyńskiej dzielnicy zamożnych rezydencji i prestiżowych budynków użyteczności publicznej. Jednym z jej pomysłodawców powstanie Westendu był szczeciński bogacz i filantrop Johannes Quistorp.
Wnętrze willi / Fot. www.WillaLentza.pl (strona ruszy niedługo)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.