Facebook Google+ Twitter

"Powrót do domu" Nancy Thayer

"Powrót do domu" to powieść obyczajowa, opowiadająca o najważniejszych ludzkich uczuciach: o miłości, zdradzie, przyjaźni, a także o wzajemnym wybaczaniu.

Nancy Thayer jest popularną amerykańską pisarką. Napisała wiele bestsellerów "New York Timesa". Prawa do jej książek sprzedano w wielu państwach.

Powieść "Powrót do domu" została napisana prostym językiem, co sprawia, że czyta się ją wyjątkowo dobrze. Czytelnik nie może się od niej oderwać, chce znać dalszy przebieg zdarzeń.

Główne bohaterki powieści - Lexi Laney i Clare Hart są ze sobą zżyte od wczesnego dzieciństwa. Od zawsze wszędzie są razem, snują też razem marzenia o przyszłości. Lexi pochodzi z bogatej rodziny, Clare nie, jednakże to nie przeszkadza dziewczynkom w ich relacjach. Wspólnie przeżywają radości i smutki. Mają nawet swoje odosobnione miejsce - Księżycową Plażę. Przebywają tam tylko w wyjątkowych momentach, aby powierzać sobie swoje tajemnice i marzyć o przyszłości. Wydawałoby się, że nic nie może zburzyć radości dwóch przyjaciółek.

Ich przyjaźń przeżywa niejeden poważny kryzys. Dziewczyny rozstają się w gniewie. Clare zostaje na miejscu, zaś Lexi wyjeżdża z wyspy, by wieść (wydawałoby się) lepsze życie.

Mijają lata... nim minie dziesięć wiosen, Lexi po przejściach powraca na rodzinną wyspę Nantucket, by spojrzeć w twarz najbliższym i niegdyś ukochanej przyjaciółce Clare. Czy uda im się pogodzić? Czy ta niegdyś silna przyjaźń przetrwa próbę czasu? Tego dowiecie się po przeczytaniu tej książki.

"Powrót do domu" porusza tematykę tego, co jest w życiu najważniejsze.
Bardzo dobrze mi się ją czytało, trzymała w napięciu do końca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No może być i dla młodzieży. Ot lekka i przyjemna obyczajówka.
A może ktoś z Was czytał? To zapraszam do dyskusji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walcząca Ziuta
  • Walcząca Ziuta
  • 22.11.2011 21:56

Książka dla mnie wyglądałaby na typową amerykańską opowieść dla młodzieży - ktoś się z kimś przyjaźni, rozstają się i spotykają - ale jest tu wątek gniewu, jak piszesz. To jest na pewno urozmaicenie. A ja lubię urozmaicenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.