Facebook Google+ Twitter

Powrót do przeszłości z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim

Kto z nas nie marzył, żeby uczyć się historii od postaci pochodzącej z innej epoki. Móc czytać karty naszych dziejów ze świadkiem przeszłych wydarzeń. Dziś w wirtualnym świecie, stało się to możliwe.

Profil Stanisława Augusta Poniatowskiego na Facebook'u / Fot. ScreenKto z nas nie marzył, żeby uczyć się historii od postaci pochodzącej z innej epoki.
Móc czytać karty naszych dziejów ze świadkiem przeszłych wydarzeń. Odbywać podróże w czasie, dzięki którym moglibyśmy poznawać przeszłe losy naszego państwa. Któż by nie chciał, mieć za nauczyciela króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, kompana i osobistego przewodnika w historycznej edukacji. Dziś w wirtualnym świecie online, stało się to możliwe. Dzięki magii Internetu nauka historii już nigdy nie będzie nudna.

Nauczycielka życia

Każdy z nas powinien znać historię. Nie tylko dlatego, że tego wymaga od nas obecny system edukacji, czy też po to, by móc uważać się za człowieka wykształconego. Teoretyczna wiedza na temat przyczyn i skutków przeszłych wydarzeń, pozwala nam na wyciąganie konkretnych wniosków z popełnionych w przeszłości błędów. To właśnie dzięki umiejętności korzystania z mądrości poprzednich pokoleń, możemy ustrzec się złych decyzji. Będąc w pełni świadomym konsekwencji wynikających z błędów naszych przodków, możemy odpowiedzialnie kreować
naszą tożsamość narodową.

Wirtualna podróż w czasie

Mimo ogromnego znaczenia, jakie ma dla naszego społeczeństwa wiedza na temat przeszłych dziejów narodu, poziom świadomości historycznej młodych Polaków ulega stopniowemu zatarciu. Pokolenie dzisiejszych nastolatków coraz rzadziej sięga do książkowych źródeł wiadomości o swoim kraju. Dziś żeby dotrzeć do młodzieży trzeba skorzystać z potęgi Internetu. Dzięki wykorzystaniu możliwości sieci, dotarcie do młodzieży staje się prostsze, a nauka historii nabiera nowego wymiaru. W świecie online możemy posłuchać, zobaczyć a czasem przeżyć historyczne wydarzenia, nie ruszając się sprzed monitora naszego komputera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziś na Facebook.pl rozpoczęty został konkurs "Powtórka z historii".
W konkursie należy przeczytać 4 lekcje historii umieszczone przez króla w notatkach i odpowiedzieć na pytania.
Pierwsze 3 osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytania otrzymają nagrodę ze Skarbca Mennicy Polskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.