Facebook Google+ Twitter

Powrót do rzeczywistości. Praca redakcji od kuchni

Zapraszam do przeczytania pierwszej relacji z dyżuru dziennikarza obywatelskiego. W piątek miałem przyjemność przez 3 godziny być jednym z dyżurnych...

Foto. Łukasz SolskiDołączyłem do grona dyżurujących redaktorów gazety Wiadomości24.pl. Po miłym przywitaniu, Adam Plona wyjaśnił cały mechanizm działania naszej gazety od kuchni.

Po ogólnym zapoznaniu się z panelem moim zadaniem było dodawanie i redagowanie depesz ze sportu (rzecz jasna :). Oprócz depesz agencyjnych miałem zwrócić uwagę na artykuły nadsyłane przez autorów, a także na teksty ze statusem "Zwrócone". To ciekawe doświadczenie i przyda się każdemu, niezależnie od tego ile piór ma na koncie.

Dodatkowym plusem jest czat, na który wchodzą wszyscy obecni w redakcji i poza nią dziennikarze. To w tym miejscu wszyscy przekazują sobie informacje, kto który tekst bierze do moderacji, by nie powstał bałagan. Nie da się ukryć, że cały czas czuwał redaktor naczelny Paweł Nowacki, który w najmniej oczekiwanym momencie potrafił przywołać wszystkich do porządku.

W czasie przeglądania tekstów, które za pierwszym razem - niestety - nie zostały opublikowane w naszej gazie znalazłem jakże "ciekawy" materiał nadesłany przez autora o imieniu i nazwisku brzmiącym tak samo „aaa aaa” - Czy Ufo istnieje? Hmmm......wydaje sie, ze tak.

Ludzka głupota nie zna granic. Po co ktoś wysyła takie bzdury? Przejdźmy lepiej do ...akcji z obiadem w redakcji Wiadomości24.pl. Człowiek jeść musi. W menu były dziś pierogi z kapustą. Gdyby nie fakt, że od Warszawy dzieli mnie 5 godzin jazdy pociągiem sam bym skorzystał z tak kuszącej propozycji. Redaktorzy musieli czekać na swoje dania około 30 minut.

 

Mój dyżur trwał trzy godziny. Był to czas kiedy miałem okazję zobaczyć jak powstaje jeden z najlepszych serwisów informacyjnych w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No gratuluje:) daje plusa za relacje. Pozdrawiam :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał super :-). Ja też chcę! Ale "kategorycznie" nie mogę, bo mam 1 pióro :-(. Tak więc proszę od drugie :P.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.