Facebook Google+ Twitter

Powrót Gołoty: kończ waść wstydu oszczędź

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym! – tak w swojej piosence śpiewa Grzegorz Markowski z zespołu Perfect. Inna sprawa kiedy się z niej przegranym zleciało, wtedy rada jest prosta. Bij się by wygrać ale czy dla chwały?

9 czerwca późnym wieczorem w Katowickim „Spodku” odbyła się gala bokserska z udziałem polskich pięściarzy. Na trybunach m. in. Małysz, Olbrychski, Saleta i ciągle żwawy Don King wazeliniarsko wykrzykujący „Kocham Polska”! Prawdziwe emocje zaczynają się około północy kiedy to na ring po dwóch latach przerwy wychodzi nasz „Endrju”.

Przeciwnikiem Andrzeja jest Jeremy Bates, mało znany pięściarzyna. Bo jak nazwać tego pana nie ubliżając tym samym innym prawdziwym bokserom? I nie mam tu wcale na myśli naszego Gołoty. Niestety. Andrzej ma już 39 lat, wiek jak na ten sport bardzo zaawansowany. Było to widać w czasie jego bitwy. Tu znów staram się nie ubliżać innym, którzy walczą na serio.

Jak śpiewa w swojej piosence Grzegorz Markowski „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym!”. Gorzej jeśli z tej sceny w swojej ostatniej bitwie się zleciało znokautowanym i to już po 56 sekundach. Co się wtedy robi? Ustawia się kolejną walkę z „byle kim” i zamiast bokserskiego show robi się niestety podwórkową amatorszczyznę. A na trybunach takie osobistości! Na szczęście później walczył Adamek.

Po dwóch rundach przestraszony Bates nie ma dalej siły walczyć. Wygrywa Gołota, zasłużenie, bo tej bitwy przegrać się nie dało. Szacunek dla Andrzeja! Zwyciężył i jest niepokonany, warunek spełniony, tak więc Drogi „Endrju”: „Kończ waść wstydu oszczędź” – jakże wymowna była wizyta na wczorajszej gali Daniela Olbrychskiego.

Jeszcze jedno mnie smuci. Że całej wczorajszej bitwy Gołoty w odróżnieniu od jego pamiętnej walki z Lamonem Brewsterem nie obejrzymy w Teleexpresie..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hmm... czy przypadkiem zdania nie zaczynamy od "że"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.