Facebook Google+ Twitter

Powrót Johna Galliano

Słynny kreator mody, John Galliano, pokazał się po trzech latach nieobecności. Tym razem nie w prestiżowym świecie haute couture, a jedynie jako dyrektor artystyczny moskiewskiej firmy kosmetycznej.

John Galliano dla Dior / Fot. By shakko (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsZdetronizowanego króla mody powitano uroczyście, chociaż on sam pojawił się 22 maja br na moskiewskiej gali – w świetle fleszy dziennikarzy jedynie na kilka sekund. John Galliano zapłacił ogromną cenę za powiedzenie w prywatnej, kawiarnianej rozmowie i w stanie nietrzeźwym – jednego zdania o zabarwieniu antysemickim. Został on nie tylko skazany przez francuski sąd na grzywnę i pozbawiony w trybie natychmiastowym pracy w domu mody Diora, z którym to domem był związany od 15 lat, ale także na skutek specjalnego dekretu państwowego – odebrano mu Legię Honorową.
Od 2011 roku słynny kreator nie może znaleźć pracy w swoim zawodzie, pomimo ogromnego żalu wielu miłośników, a raczej miłośniczek jego talentu. Niewiele brakowało, aby doszło do współpracy pomiędzy Johnem Galliano i utalentowanym kreatorem Oscarem de la Renta, kiedy to podczas nowojorskiego Tygodnia Mody w ubiegłym roku Galiano zaangażował się do pomocy przy przygotowaniach pokazu mody przyjaciela, lecz z różnych przyczyn do konkretnej, długotrwałej współpracy nie doszło. Jak John Galliano sam zaznaczył w jednym z wywiadów – praca dla rosyjskiej firmy kosmetycznej jest dla niego wyzwaniem i możliwością wykazania się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mistrza można pokonać w pojedynku. Jak się nie ma odwagi to się strzela z za węgła . Inni gadają z trybun sejmowych jeszcze ostrzejsze zdania i nie ponoszą z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.