Facebook Google+ Twitter

14 miejsce

Powrót Mikołaja do Solca, czyli mikołajkowe wielkie show

Mieszkańcy wsi potrzebują więcej rozrywki, aż 191 osób dorosłych podziwiało wspaniałe widowisko jasełkowe, dzieci było znacznie więcej.

 / Fot. Józef NawrockiW Wielkopolskim Solcu w powiecie wolsztyńskim, gmina Przemęt idą za ciosem, po udanej w ubiegłym roku imprezie mikołajkowej sołtys Magdalena Kryś wraz z radą sołecką oraz pozostałymi organizacjami w tym roku zorganizowali wspaniałą imprezę na stadionie której kulminacyjnym punktem był charytatywny bieg dla chorego na SMA Huberta Gracza oraz festyn z wieloma atrakcjami z okazji Dnia Dziecka. W niedzielę (18.12.) w miejscowej sali widowiskowej odbyło się wspaniałe mikołajkowe widowisko nie tylko dla dzieci, salę wypełniły całe rodziny, zabrakło miejsc siedzących, sporo osób stało, nikt nie liczył dzieci ale wydano aż 191 kart wstępu dla dorosłych.
Zło dobrem zwyciężaj
Mottem tegorocznych jasełek była walka aniołów, św. Mikołaja oraz śmierci z diabłami Borutą i Lucyferem oraz malutkim diablikiem który przyuczał się do niesienia zła w domu rodziny Pawlaków składającej się z rodziców oraz dwoje dzieci Angeliki i Czesia podczas przygotowań do zbliżających się świąt. Dzieci pod wpływem wykonujących rozkazy pana i szefa piekła diabłów początkowo odmawiają jakiejkolwiek pomocy rodzicom, w miarę upływu czasu diablik zaprzyjaźnia się z Czesiem i pod jego wpływem zaczyna odmawiać pomocy Borucie i Lucyferowi, zaczyna marzyć żeby zostać aniołem, w dowód przyjaźni ofiaruje piękny kwiat Czesiowi. Sytuacja zmienia się po zjawieniu się aniołów, przybyłego z dalekiej Laponii św. Mikołaja oraz śmierci, diabły stopniowo zaczynają ustępować tłumacząc się, że ślepo wykonują tylko rozkazy oraz polecenia swego szefa i pana. Spektakl kończy się spaleniem przez dobrych strażaków miejscowej OSP kukły władcy piekła i wspólnym przejściem pod stojącą pod sceną choinkę żeby razem w zgodzie i przyjaźni rozdawać prezenty przybyłym na przedstawienie najmłodszym dzieciom. Zadowolone z prezentów dzieci nie miały czasu na ich podziwianie bo do akcji wkroczyła pochodząca z Solca Kamila Meyer która w profesjonalnym stylu zaprosiła głównych bohaterów czyli dzieci do wspólnej zabawy, pomagał jej św. Mikołaj, pogodzone z diabłami anioły i śmierć, zabawom przyglądali się rodzice oraz dziadkowie dopingując swoich milusińskich.
Nie spoczniemy na laurach
W spektaklu wystąpiło piętnastu artystów z grupy „AA – czyli Anonimowych Aktorów” składającej się wyłącznie z mieszkańców Solca. Widowisko przygotowywaliśmy ponad 3 miesiące dając z siebie wszystko żeby wypadło jak najlepiej, teraz mamy satysfakcję, że udało nam się zrobić coś co dało radość dzieciom i podobało się mieszkańcom Solca oraz okolicznych miejscowości, nie spodziewałam się takiej frekwencji – powiedziała sołtys Solca Magdalena Kryś, która zwierzyła się w tajemnicy przed dziećmi, że już przygotowują coś wspaniałego na Dzień Dziecka bo im się najbardziej w tym zagonionym świecie coś należy, musimy iść za ciosem, nie spoczniemy na laurach bo szczególnie mieszkańcy wsi potrzebują więcej rozrywki – dodaje. Wspólnie z dziećmi widowisko podziwiała reprezentująca wójt gminy Przemęt Dorotę Gorzelniak radna Elżbieta Wita oraz proboszcz miejscowej parafii ks Tomasz Bochyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.