Facebook Google+ Twitter

Powrót posłów, czyli pojedynek w stylu „gołoten – machen”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-10 11:56

Nie, nie o komisję hazardową tu chodzi, bo przecież, winni są znani, a że ich przywrócono do pracy w tym gremium, to oczywiście wypadek przy pracy.

Premier, jak sam powiedział, jest bardzo zadowolony, że posłowie Kępa i Wasserman powrócili do komisji. Jest zadowolony, ale głosował przeciw. To taki styl Wałęsy, czyli „za a nawet przeciw”;. Czy aby uczeń, nie przerósł już mistrza?

Co z buntownikami?


Warto jednak, to już na serio, zastanowić się, jak za bunt w głosowaniach, zapłacą „wichrzyciele” z PSL i SLD, oraz grupka posłów PO, albo też, kto z Platformy w piątek 8 stycznia 2010 roku, dostał polityczny „wilczy bilet”.

Bez wątpienia, szeroko rozumiana Platforma, ma jeszcze dosyć mocarne ramię, aby karcić niepokornych, ale to ramię, jest już raczej bez dłoni, w której przez ostatnie dwa lata tkwiła na dodatek „medialna pała”.

Ta medialna bezradność w temacie Platformy, przez długi czas była niezachwiana i nic nie wskazywało, że cokolwiek się zmieni, bo media, znalazły się w swoistym klinczu i gdyby nie próby tuszowania afery, ten stan, trwałby dalej.

Nawet Wyborcza


Jednak, jak gołym okiem widać, wszystkie media, nawet "Gazeta Wyborcza", raczej definitywnie zakończyły wychwalanie nie tylko „Słoneczka Peru”, ale i jego partii, a "hazardowa", a raczej jej tuszowanie, była doskonałym pretekstem, aby ”z twarzą”, zakończyć ten informacyjny „festiwal miłości i braterstwa”.

Uprawiana również przez rządzących, zasada kija i marchewki, była w całej Polsce niezwykle skuteczna, bo czy to w samorządach powiatowych, czy w gminach, nikt za głośno nie chciał krytykować PO. Lepiej było siedzieć cicho, bo przecież były dofinansowania na inwestycje, były tzw. schetynówki, a dokumenty na drogi, czy place zabaw, mogły nie zostać przecież gdzieś uwzględnione.

W poczuciu owej „mocarstwowości”, zaściankowi działacze PO, składali czy to burmistrzom czy wójtom propozycje startu w wyborach samorządowych z ich list, zapewniając murowany sukces wyborczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Poczekajmy do końca, jeszcze się nie śpieszmy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za dużo to nie zdrowa. Zgaga po przejedzeniu występuje prawie zawsze. Czkawka też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.