Facebook Google+ Twitter

Powrót zimy paraliżuje Słowację i Austrię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-12 12:12

Zimny front atmosferyczny powoduje chaos na drogach Słowacji. Niewiele lepiej jest w Austrii. W Alpach znów zabijają lawiny.

Bardzo trudne warunki jazdy panują na słowackich drogach. Zaśnieżone połączenia komunikacyjne spotkają kierowcy na południu kraju w okolicach Bratysławy, Senca, Pezinku, a także w środkowej Słowacji w rejonie Toplczan i Banoviec nad Bebravą. Burze śnieżne paralizują komunikację w okolicach Preszova. Ciężarówki zatarasowały górską przełęcz Czertovica. W okolicach Dolnego Kubina spadło 7 centymetrów śniegu. Do wielu wypadków doszło na międzynarodowej autostradzie D-1 z Zyliny do Bratysławy. 6 samochodów zderzyło się na odcinku z Malacek do Kutov. Kolejne wypadki miały miejsce między Preszovem i Koszycami oraz na odcinku Kuty-Bratysława przy granicy z Czechami.

Śnieg pada również na wielu drogach Austrii. Ze względu na pożar w tunelu koło Schwechatu zamknięta jest obwodnica Wiednia S-1. W 1800-metrowym tunelu zapaliła się austriacka ciężarówka. Ofiar w ludziach nie było, ale ekipy ratownicze miały pełne ręce roboty, pomagając zaszokowanym kierowcom, którzy zostawiali swoje auta w tunelu uciekając pieszo, w kłębach dymu, w kierunku wyjścia.

Fatalne warunki panują równiez w austriackich Alpach. Holenderski narciarz zginął, a trzech zostało rannych po zejściu lawiny w okolicach Saint Anton. Ranni zostali przewiezieni do szpitala klinicznego w Innsbrucku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.