Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24811 miejsce

"Powroty" to kolejny tomik wierszy Aleksandry Sas Wisłockiej

Aleksandra Sas Wisłocka, poetka, kobieta dwóch miast - Inowrocławia i Piotrkowa Kujawskiego wydała kolejny tomik - „Powroty”.

Aleksandra Sas Wisłocka / Fot. Karol SzmagalskiAleksandra Sas Wisłocka urodziła się w Inowrocławiu 26 grudnia 1949 roku. Pierwsze wiersze zaczęła pisać w Liceum im. Jana Kasprowicza. Była przewodniczącą Koła Literackiego. Czynnie uprawiała sport, jazdę figurową i szybką na łyżwach, a także lekkoatletykę. Studia ukończyła na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, na wydziale zootechnicznym. Praca zawodowa i wychowanie czwórki dzieci sprawiły, że przez szereg lat nie sięgała po pióro. Dopiero śmierć męża spowodowała, że ponownie zaczęła pisać. Pierwszy tomik pt. „Przynosiłeś mi fiołki”, poświęcony zmarłemu mężowi ,ukazał się w lutym 2009 r.

Obraz Aleksandry Sas Wisłockiej / Fot. Karol Szmagalski Aleksandra Sas Wisłocka, poetka, kobieta dwóch miast - Inowrocławia i Piotrkowa Kujawskiego wydała kolejny tomik „Powroty”. Talent artystyczny zapewne odziedziczyła po ojcu Szczepanie (1913-1967) cenionym inowrocławskim rzeźbiarzu i malarzu. On też udzielał jej jak wspomina pierwszych lekcji rysunku i malowania.

Myślę, że warto przytoczyć opinię Zygmunta Dmochowskiego o tym nowo wydanym tomiku Aleksandry. Cytuję:

Zygmunt Dmochowski / Fot. Karol Szmagalski„Do Pani Aleksandry Sas-Wisłockiej - uskrzydlonej kujawskiej poetki.
Każdy tomik jest osobnym światem twórcy - w Galaktyce Poezji. Pani "Powroty" poszerzają ten uduchowiony obszar magicznego Słowa o nową metaforyczną przestrzeń, która jest Pani wyłączną własnością. Myślę, że Pani trans poetycki będzie trwać długo, ponieważ ma pobudzenie w malarstwie. Oba te światy (Słowa i Koloru) wzajemnie się dopełniają. Wielu poetów "uprawiało" malarstwo. Dziękuję za tomik i dedykowane wiersze- Niech Pani podąża za swoimi poetyckimi wizjami i maluje świat w pastelowych , słonecznych barwach.

Aleksandra Sas Wisłocka wiersze
Zygmunt Dmochowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.